Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Grzegorz Głuch

Z Ducha Pocieszyciela

Przez ostatnie lata nosiłem w sobie wezwanie do pisania piosenek, które będą moimi bardzo szczerymi „psalmami”, opowieściami o sile Miłości i delikatności Bożego Serca, osobistymi modlitwami, wznoszonymi w czasie utrapienia, ale nade wszystko – pieśniami nadziei.

Nadzieja

W tych latach, w których nie brak było rozdarcia, niewytłumaczalnego cierpienia, wreszcie chwili otarcia się o śmierć, przychodziła NADZIEJA, która nie była stąd... I choć wiem, że sam nie chciałbym przechodzić przez tak trudne doświadczenia, to właśnie przez nie przyszedł głos, by pisać pieśni o zwycięstwie nadziei.

Ogień

Przez ten czas moje oczy, bardziej lub mniej świadomie, kierowały się na wersety księgi proroka Izajasza, opisującego świat, który tak bardzo przypominał ten nasz dzisiejszy. Dominowały w nich pogrążające opisy upadku i niewoli, czasem krańcowego zwątpienia i niewiary, w której nagle rodziło się wołanie o światło nadziei – OGIEŃ, który przenika nawet najgęstszy mrok. Stał się nim widziany kilkaset lat przed narodzinami Syn Boży, nazwany przez proroka imieniem EMMANUEL, znaczącym po prostu... Bóg jest z nami. Bóg bliski, współczujący, kochający.

Korzeń

Izajasz był zwany „piątym Ewangelistą” ze względu na jego niesamowicie realne i przenikliwe opisy, widziane tak dokładnie, jakby własnymi oczami. Wśród nich znalazł się obraz, który nikogo nie pozostawia bez wstrząsających emocji. Oto wyczekiwany Mesjasz, Książę Pokoju, teraz oskarżony i sponiewierany, w opisie niesprawiedliwej męki i śmierci, wygląda jak obumierający KORZEŃ, ledwie widoczny znad uschłej ziemi. Nie było dla mnie większego wyzwania, by ów tekst przeżyć, pojąć i wyśpiewać.

Pocieszyciel

Od momentu powstania Gospel Rain, sięgającego Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w sierpniu 1991 r., wciąż nie mogę nadziwić się, że w tym samym czasie i miejscu tak wielu nieprzeciętnych ludzi mogło się spotkać, a potem przez ćwierćwiecze tworzyć serce i historię zespołu, środowiska, wspólnoty. Wierzę, że jedyną przyczyną jest OGIEŃ, zapowiedziany przez Jezusa. Święty Duch. Pocieszyciel.

Grzegorz Głuch
Płyta Gospel Rain „OGIEŃ”

* * *

Konkurs!!!

Płyty Gospel Rain pt. „OGIEŃ”, wydane przez Edycję św. Pawła, mogą być Wasze.
Wystarczy tradycyjnie już polubić „Niedzielę Młodych” na Facebooku i dokończyć zdanie:
Duchu Pocieszycielu, potrzebuję Cię, bo…
Szczegóły na: facebook.com/NiedzielaMlodych/

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy