Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Kl. Wojciech Kaczmarek, Rzecznik medialny 32. Vincentiany

Ludzie. Wiara. Muzyka – VINCENTIANA!

Lubisz śpiewać? A może grasz na instrumencie? Cenisz wspólnotę? Pomoc drugiemu sprawia ci dużo radości? Jesteś młodym chrześcijaninem?
Przez muzykę odkrywasz miłość Boga Ojca?
Nie masz planów na majówkę?

Archiwum Vincentiany

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to Vincentiana 2017 jest propozycją skierowaną do Ciebie!

Co to jest Vincentiana?

Vincentiana to przegląd piosenki religijnej z ponad 30-letnią tradycją! Organizowana jest przez kleryków Zgromadzenia Misji (CM) od 1984 r. Nasi poprzednicy postanowili zrobić konkurs, aby rozstrzygnąć, który zespół klerycki jest najlepszy.

Po roku zaproszono zespoły młodzieżowe z misjonarskich parafii. Kolejne edycje sprawiły, że Vincentiana zyskała rangę ogólnopolską. Na naszym przeglądzie zaczęły się pojawiać zespoły parafialne z całego kraju – nie tylko z tych prowadzonych przez Misjonarzy.

Dzisiaj możemy z dumą stwierdzić, że Vincentiana jest uważana za jeden z najlepszych przeglądów piosenki religijnej w Polsce.

Nasz przegląd to szansa na odkrycie oraz rozwój twoich talentów!

Ludzie

Vincentiana to spotkanie. To wspólne dzielenie się swoimi przeżyciami, odkryciami i... talentami. To czas na przyjaźń. Przez 30 lat wykształciła się swego rodzaju społeczność Vincentiany. To wspólnota przyjaciół – wykonawców, uczestników, sponsorów, ojców duchownych, organizatorów.

Vincentiana to czas spotkania młodych z całej Polski, którzy tak jak ty kochają muzykę, którzy tak jak ty kochają Pana Boga.

Wiara

Vincentiana to czas modlitwy. To takie trzydniowe rekolekcje. Centralnym wydarzeniem każdego dnia jest wspólna Eucharystia. Opiekę duchową nad uczestnikami przeglądu sprawuje ojciec duchowny Vincentiany. Zapraszamy też specjalnych gości, którzy inspirują nas swoim życiem. Vincentiana jest świętem wiary. To czas świadectwa młodych, którzy nie wstydzą się mówić o Bogu. Którzy cieszą się swoją wiarą i dzielą się nią z innymi.

To czas tych, którzy „uwierzyli miłości”. To czas dla ciebie!

Muzyka

Vincentiana to czas piosenki. I to nie byle jakiej! Przegląd ma charakter konkursu artystycznego. Młode zespoły i soliści z całej Polski występują przed profesjonalnym jury.

W trakcie Vincentiany odbywają się też warsztaty muzyczne dla wszystkich uczestników przeglądu. Mało tego! Co roku zapraszamy muzyczną gwiazdę. W przeszłości grali dla nas m.in. Perfect, Stare Dobre Małżeństwo, Gospel Rain, Mate-o, Full Power Spirit, Siewcy Lednicy, Arka Noego czy TGD.

Jesteś solistą, a może grasz w zespole? Jeśli przyjedziesz, to będziesz miał nie lada okazję występu przed zawodowcami z branży muzycznej, którzy podpowiedzą, jak rozwinąć swój talent.

Św. Wincenty a Paulo – 400 lat jego charyzmatu

Rok 2017 jest szczególny dla Rodziny Wincentyńskiej. Mija w nim dokładnie 400 lat od narodzenia charyzmatu wincentyńskiego!

Czy pamiętasz, że to właśnie św. Wincenty a Paulo został wybrany patronem Europy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie? Na Vincentianie chcemy o tym przypomnieć i wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Co Ojciec ubogich powiedziałby o zespołach parafialnych? Przyjedź na Vincentianę, a się przekonasz.

* * *

32. Vincentiana 2017

Hasło: Uwierzyliśmy miłości (1 J 4, 16)

Termin: 29 kwietnia – 1 maja 2017 r.

Miejsce: Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000 w Piekarach k. Krakowa

Jak możesz się zgłosić?

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 31 marca 2017 r. przez:

• formularz na naszej stronie internetowej www.vincentiana.misjonarze.pl w zakładce REJESTRACJA,

• nasz adres mailowy: vincentiana@misjonarze.pl,

• tradycyjną pocztę na nasz adres: PPR Vincentiana: ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków (kwestionariusz można pobrać z naszej strony internetowej).

Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie prezentowanych utworów!

Więcej informacji na: www.facebook.com/vincentianafestiwal/ oraz na stronie: www.vincentiana.misjonarze.pl

Do zobaczenia!

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy