Archiwum | O nas |
Żyć pełnią życia
Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla duszpasterstwa młodzieży w Kościele. Synod Biskupów, Rok św. Stanisława Kostki, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie każą nam jeszcze bardziej zaangażować się, by młodzi ludzie spotkali Chrystusa. »
Nowy numer

To już XXIV Forum Młodych!

Całkiem niedawno rozpoczęły się upragnione przez wszystkich wakacje. To moment niezwykle przełomowy, gdyż z czasu intensywnej i gorączkowej pracy intelektualnej, młody umysł przechodzi w stan błogiego lenistwa, zasłużonego odpoczynku i dwumiesięcznej laby. Istnieje wiele sposobów na spędzanie tego wyjątkowego czasu: wyjazdy na wczasy z rodzicami, wycieczki zagraniczne, kolonie, obozy czy inne. Są i tacy, którzy mimo wakacji nie lubią próżnować i poświęcają się chociażby wolontariatowi, kursom czy po prostu poszerzaniu swojej wiedzy o świecie. Jednak zjawiskiem wyjątkowym jest, gdy rozwój umysłowy idzie w parze z tym duchowym. I tu naprzeciw młodym ludziom (przede wszystkim uczniom szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentom) wychodzi Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej koordynowany przez księży Salwatorianów – ks. Macieja Szeszkę SDS i ks. Łukasza Anioła SDS.

Otóż największą akcją wakacyjną organizowaną przez apostolat RMS-u jest Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach pod Wrocławiem, gdzie młodzież z całej Polski oraz zagranicy gromadzi się, by stworzyć niezwykłą, chrześcijańską wspólnotę. Oprócz wspólnej modlitwy, Eucharystii czy Adoracji, młodzież każdego dnia będzie brać udział w warsztatach. W tym roku przewidziane są tj.: warsztat piłki nożnej, pierwszej pomocy, bębniarski, DJ, języka migowego, gier planszowych, gospelowy, beat-boxu, fotograficzny, wojskowy, teatralny, be fit, Lectio Divina oraz skimboardu. Nowością na tegorocznych rekolekcjach są warsztaty iluzji karcianych, DJ-owania oraz warsztat rozwoju osobistego. Jak widać wachlarz jest ogromny – dla każdego coś dobrego. Ponadto na Forum pojawią się liczni goście, którzy wygłoszą dla zebranych konferencje. Na tegorocznym spotkaniu pojawią się m.in. ks. Jakub Bartczak, bp Grzegorz Ryś, Tomasz Kabis, Arkadiusz Nepelski, taternicy, oraz popularne małżeństwo Dominika Figurska i Michał Chorosiński.

Przez 10 dni trwania Forum animatorzy, prowadzą kręgi biblijne oraz w małych grupach, tworzą atmosferę prawdziwej przyjaźni i zaufania, gdzie każdy z uczestników ma możliwość wypowiadania się i dyskutowania z rówieśnikami na przeróżne tematy. Każdy z przybyłych będzie miał też możliwość indywidualnej porady psychologicznej.

Całym zwieńczeniem Forum jest tzw. Święto Młodych. To czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów oraz prezentacji grup warsztatowych. Na Święcie Młodych gościć będą gwiazdy tj. Pectus, Bethel czy Ireneusz Krosny.

Święto Młodych jest dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogą pojawić się na całym Forum (trwa tylko weekend i jest skondensowaniem wszystkiego tego, co działo się podczas całego spotkania). Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do przyjazdu do Dobroszyc jest bardzo niski koszt całej imprezy: 250,- za 10 dni (łącznie z noclegiem, ubezpieczeniem, wyżywieniem, atrakcjami i dodatkowymi prezentami dla każdego uczestnika), a to dlatego, że wyżej wymienieni duszpasterze przez cały rok zbierają fundusze na przeróżnych spotkaniach informacyjnych, promujących wydarzenie. Jak widać jest to akcja skierowana dla ludzi mierzących wysoko, ludzi, którzy szukają siebie i Boga oraz do tych, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę w towarzystwie Chrystusa. Hasło XXIV Salwatoriańskiego Forum Młodych brzmi: CO SŁYCHAĆ?. W Dobroszycach, gdzie podobno „szyje się dobro”, każdy z uczestników z pewnością znajdzie czas na wiele fantastycznych przedsięwzięć. Termin rekolekcji: 8-17 lipca 2017r.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Salwatoriańskiego Forum Młodych: www.forummlodych.com, naszego fanpage na facebooku oraz strony młodzieżowego apostolatu: www.rms.sds.pl

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy