Archiwum | O nas |
6 dni świętowania
Od kilku lat starosądeckie błonia na początku wakacji tętnią życiem, stając się najbardziej radosną strefą – Strefą Chwały. Z organizatorem Strefy Chwały Festiwal – Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury, prezesem stowarzyszenia Muza Dei Andrzejem Dubielem rozmawia Lucyna Ruchała »
Nowy numer

Sebastian Banasiewicz

Sposoby na smaczne życie po wakacjach

Co zrobić, gdy twoje życie traci smak? Możesz zainwestować w pieprz, majeranek i zioła prowansalskie! Podczas rozmów przy wakacyjnym grillu przedyskutuj poniższe przepisy. Spróbuj wprowadzić garść z nich w swój codzienny jadłospis jeszcze w wakacje

Vector Tradition SM/Fotolia.com

Menu Profanum

1. Zamiast odgrzewać obiadki od mamy, zabaw się w Wojciecha Modesta Amaro i dla całej rodziny przygotuj mgłę z węgorza, sarnę w sosie z owoców leśnych albo coś równie wymyślnego. Po kolacji nie wołaj od nich po 150 zł od talerza.

2. Zamiast do kina na film 3D wybierz się do Zakopanego na 7D, a później podziwiaj prawdziwy trójwymiar z Giewontu.

3. Zamiast znowu jechać do galerii w swoim mieście, pojedź do galerii np. w Rzeszowie. Zostań w mieście na śniadanie i zobacz, co jeszcze jest tam ciekawego.

4. Zamiast pić piwo u siebie w ogródku, zaproś znajomych na wycieczkę nad wodę (może być pobliski zalew, a nawet morze).

5. Zamiast po raz dwudziesty czytać skandynawski kryminał, zainwestuj w polskich autorów z innej półki.

6. Zamiast grać po raz tysięczny w tysiąca, przygotuj dla rodziny wieczór gier planszowych.

7. Zamiast oglądać powtórkę polskiej komedii romantycznej, obejrzyj komedię „Jestem na tak” z Jimem Carrey´em i przez następny tydzień postępuj zgodnie z przymierzem. Zrozumiesz ten punkt dopiero po seansie.

8. Zamiast wzdychać do Charlize Theron z „Adwokata Diabła”, zagadaj do pięknej dziewczyny na plaży, zaproś ją do wspólnej gry w siatkówkę, a po skończonej grze poproś o numer telefonu.

9. Zamiast na festiwal disco polo w Ostródzie, pojedź na Koncert Muzyki Filmowej do Krakowa.

10. Zamiast skakać na skakance, żeby schudnąć, skocz ze spadochronem, żeby przeżyć przygodę.

Menu Sacrum

11. Zamiast na ulicy odwracać wzrok od księdza lub zakonnicy, podejdź, uśmiechnij się i zaczep zwrotem typu „dobra robota”. Później pozwól sobie na chwilę konwersacji.

12. Zamiast czytać te same newsy na WP czy Interii, wygooglaj mapę świata, zamknij oczy, wybierz dowolny zakątek. Znajdź w Internecie parafię z tamtego regionu świata. Napisz, że chcesz dowiedzieć się, co u nich słychać, i szukasz osoby w swoim wieku do korespondencji. Wysyłajcie sobie raz w tygodniu informacje przez Facebooka, co dzieje się u was w życiu, Kościele, państwie. Po roku pojedź albo zaproś tę osobę na wakacje.

13. Zamiast pocieszać chorą osobę w rodzinie, że będzie dobrze, kup jej książkę ks. Jana Kaczkowskiego.

14. Zamiast ciągle słuchać Radia ZET albo RMF Maxxx, przez tydzień posłuchaj Radia Maryja (przyznaj się, nigdy go nie słuchałeś dłużej niż przez kilka sekund... Polecam piątek od 22 i codziennie Apel o 21), Radia Jasna Góra lub eM.

15. Idź do księgarni katolickiej, poproś o „Od Słowa do życia” lub „Oremus” na najbliższy miesiąc. Czytaj Słowo Boże na każdy dzień.

16. Zamiast oglądać Abstrachuje, Mietczyńskiego czy GargamelVlog na YouTube, zacznij subskrybować Langustę na Palmie, Dobrą Nowinę lub Hipster Katoliczkę.

17. Zamiast czytać non stop Banasiewicza, poczytaj również ks. Grzegorza Kramera, Piotrka Żyłkę czy Błażeja Strzelczyka.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy