Archiwum | O nas |
Poradnik ostatniej szansy
Do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zostało już naprawdę niewiele czasu. Można powiedzieć, że jesteśmy na „ostatniej prostej” przed tak długo przez wszystkich wyczekiwanym spotkaniem na Polach Lednickich. Z dnia na dzień rośnie radość z perspektywy wspólnej modlitwy, rozważań... »
Nowy numer

ap, bw

Lednickie zapowiedzi

Przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej to już stali goście naszej redakcji, towarzyszymy im przy wszelkich inicjatywach, bliskie są nam Lednickie Spotkania Młodych. Na początku nowego roku o. Mateusz Kosior OP podzielił się tym, co aktualnie dzieje się w Ruchu Lednickim, jak wyglądają przygotowania do kolejnego spotkania na Polach Lednickich.

Przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej to już stali goście naszej redakcji, towarzyszymy im przy wszelkich inicjatywach, bliskie są nam Lednickie Spotkania Młodych. Na początku nowego roku o. Mateusz Kosior OP podzielił się tym, co aktualnie dzieje się w Ruchu Lednickim, jak wyglądają przygotowania do kolejnego spotkania na Polach Lednickich. Tego też dnia zawierzył całe przedsięwzięcie Maryi Jasnogórskiej i poprowadził Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Poszukiwanie swojego JESTEM

Co dzieje się przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 i o tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się 2 czerwca br. pod hasłem „Jestem”, mówił o. Mateusz Kosior OP: – Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego. Pragniemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych i dzięki temu stawać się bezinteresownym darem dla innych. Tegoroczne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem” – zapowiada o. Mateusz .

Wielki Bal Dominikański

Zanim jednak będziemy przeżywać letnie spotkanie na lednickich polach, czeka nas bal karnawałowy. Na wspaniałą zabawę Młodzi z Ruchu Lednickiego serdecznie zapraszają 27 stycznia. Szczegóły na stronie lednica2000.pl, można pisać na adres elektroniczny: sekretariat@lednica2000.pl, dzwonić pod nr tel. 780 007 162.

Tyle dobra!

To kolejna wspaniała propozycja na najbliższy czas – koncert nad Lednicą z okazji 70. urodzin o. Jana Góry OP. W programie jest Msza św. za zmarłego o. Jana, koncert– widowisko baletowe. Koncert dziękczynny dedykowany Przyjaciołom Lednicy, Jamnej i Hermanic odbędzie się 24 lutego o godz. 17.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy pt. „Poszukiwanie swojego Jestem” z duszpasterzem o. Mateuszem Kosiorem OP i członkami Wspólnoty Lednica2000 na stronie: www.fm.niedziela.pl

***

Powinieneś to zobaczyć – "Amfetamina"

Prezentujemy wam 4. część Nudnych filmików o narkotykach, zatytułowaną „Amfetamina”. Tak jak poprzednie części, film jest realizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Film jest krótki i zabawny, choć temat jak najbardziej poważny, w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazuje fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania.

Przypomnijmy, że twórca „Nudnych filmików o narkotykach” Leszek Korzeniecki jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 tys. uczniów w polskich szkołach.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca m.in. serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy – Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

bw
Oficyna Wydawnicza VOCATIO
tel.: 22 648 54 50, e-mail: vocatio@vocatio.com.pl

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy