Archiwum | O nas |
Nie rozejdzie się z dymem
Czy konsumenci e-papierosów mogą być spokojni o swoje zdrowie? Czy faktycznie elektroniczny papieros nie szkodzi zdrowiu jak tradycyjna bibułkowa rurka wypełniona nikotyną? Postanowiłam to sprawdzić »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Drodzy Młodzi!

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Pragnę Was wszystkich pozdrowić. Nasz tygodnik trafia do wielu środowisk, wielu ludzi, w tym także do osób starszych. Trafia do ludzi prostych i wykształconych. Jest to pismo bardzo ważne dla polskich katolików i polskiego Kościoła. Od tego numeru „Niedzieli” chcemy w szczególny sposób odzywać się do młodego pokolenia Polaków i docierać do jak największej liczby ludzi. Chcemy, drodzy Młodzi Przyjaciele, dotrzeć do Was z przesłaniem zawartym w „Niedzieli” głównej, ale ważne jest dla nas, by podać je również w formie, która jest bliska młodemu człowiekowi, młodemu Polakowi. „Niedziela Młodych”, którą dołączamy dla Was od kilku miesięcy, potrzebuje ciągle nowego spojrzenia. Dlatego to spojrzenie będziemy realizować przez wzbogacanie jej w taki sposób, żeby coraz bardziej wychodziła naprzeciw sprawom i problemom, które są udziałem wszystkich.
Każdy człowiek, w tym młody, formuje swoją świadomość, charakter, uczy się, jak kształtować swoje sumienie, jak nad sobą pracować, a „Niedziela” względem młodych ludzi ma bardzo ważne zadanie do spełnienia – chce im w tym pomagać, m.in. przedstawiając bliskie im tematy. „Niedziela Młodych” pragnie udzielać odpowiedzi na wiele pytań, jakie młodzi ludzie postawili nam w przeprowadzanej przez nas niedawno ankiecie. Postaramy się odpowiadać na pytania o to, jak na dany problem patrzy Kościół, przypominać nauczanie Kościoła w odniesieniu do różnych życiowych sytuacji, nauczanie papieży, także bł. Jana Pawła II. Mamy dużo do przekazania; polską historię, tradycję, kulturę, religijność. Mamy do przekazania młodemu pokoleniu propozycję chrześcijańskiego życia. Chcemy, by to był głos w duchu Kościoła katolickiego, który jest Kościołem młodym; po Soborze Watykańskim II odzywa się w sposób radosny, pozytywny i młodzieńczy do każdego człowieka, także do polskiej młodzieży.
„Niedziela” zdecydowała się na wydawanie „Niedzieli Młodych”, żeby w niej zawrzeć przesłanie młodości, tak piękne, jak podczas Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Ono głosi, że Kościół jest wiecznie młody, jest Kościołem Chrystusa Zmartwychwstałego. Kościół jest miejscem, w którym każdy staje się ożywiony, piękniejszy, bardziej radosny, w którym każdy staje się człowiekiem pełnym światła, Ducha Świętego i Jego darów.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy