Archiwum | O nas |
Jeśli jesteś dziewczyną w wieku 16+, te rekolekcje mogą być dla Ciebie
Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi – Honoratki zapraszają na rekolekcje pt. LITERA PRAWA »
Nowy numer

Maria Kuczek

Poradnik ostatniej szansy

Do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zostało już naprawdę niewiele czasu. Można powiedzieć, że jesteśmy na „ostatniej prostej” przed tak długo przez wszystkich wyczekiwanym spotkaniem na Polach Lednickich. Z dnia na dzień rośnie radość z perspektywy wspólnej modlitwy, rozważań i tańców. Wszyscy też z niecierpliwością czekają na rozjaśnienie hasła tegorocznej Lednicy – „Jestem”, które mimo że jest krótkie i (wydawałoby się) oczywiste, to kryje w sobie niejedną tajemnicę. Podczas gdy służby lednickie wchodzą w najgorętszy okres roku, rozpoczynając intensywne przygotowania do spotkania, pielgrzymi też powinni zadbać o pełną gotowość na 2 czerwca. Właśnie z tą myślą przygotowaliśmy krótki „poradnik ostatniej szansy” – czyli co i jak zrobić, żeby jak najlepiej przygotować się do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Nie jest jeszcze za późno, żeby przyjechać!

Zapisy na Lednicę wciąż są jeszcze otwarte. Otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń i to od ludzi nie tylko z całej Polski, ale i świata! W tym roku będziemy gościć pielgrzymów z Brazylii, Iraku, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tysiące kilometrów, które będą oni musieli pokonać, żeby dotrzeć na Lednicę, są niepodważalnym dowodem na to, że „da się”! Wystarczy wejść na stronę https://zapisy.lednica2000.pl/ i zarejestrować swój udział. Nie trzeba też martwić się o dojazd – istnieje specjalna strona internetowa: http://jedziemynalednice.pl/ , na której można znaleźć lub samemu zgłosić wyjazd z konkretnej miejscowości, tak aby każdemu udało się odszukać transport na Pola Lednickie. LEDNICA 2000 to przede wszystkim wspólnota, więc wzajemna pomoc jest czymś podstawowym i naturalnym – nie bój się do nas odezwać!

Przygotuj się duchowo...

Spotkania na Polach Lednickich skupiają się wokół modlitwy, dlatego warto odpowiednio się do niej wcześniej przygotować. Aby jak najwięcej wyciągnąć z wspólnych rozważań, warto przed spotkaniem obejrzeć „Kroki ku Lednicy”, czyli materiały współtworzone przez duszpasterzy i organizatorów Lednicy, które mają na celu rozjaśnienie tegorocznego hasła i tematyki spotkania. Przed przyjazdem na Pola Lednickie warto też zadbać o spowiedź. Na tych, którym z różnych powodów się to nie uda, będzie czekać tradycyjnie Pole Spowiedzi, na którym będzie można pojednać się z Bogiem w samym dniu spotkania.

Spakuj potrzebne rzeczy

Cały dzień spędzony na Polach Lednickich wymaga też dobrego przygotowania w dziedzinach zupełnie przyziemnych. Ubierz się wygodnie, biorąc poprawkę na możliwą zmienność pogody. Weź ze sobą karimatę, nakrycie głowy, ale też coś przeciwdeszczowego (tak na wszelki wypadek). Warto rozważyć spakowanie sobie do plecaka folii termicznej. Koniecznie pamiętają o prowiancie i dużej ilości płynów, zabierz ze sobą krem z filtrem i nie zapominaj o lekarstwach, jeśli przyjmujesz jakieś na stałe.

Pomódl się!

Prosimy też o modlitwę o to, by spotkanie przebiegło owocnie i bezpiecznie – prośmy też o piękną pogodę – w końcu Lednica odbywa się pod gołym niebem!

Do zobaczenia 2 czerwca na Polach Lednickich!

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy