Archiwum | O nas |
Obudź w sobie Miłość
Obudź w sobie Miłość „Pod drzewem grzechu człowiek uśpił w sobie miłość do Boga. Pod drzewem Krzyża Bóg obudził miłość w człowieku” – te słowa poruszyły moje serce, gdy weszłam na stronę XV Karmelitańskich Dni Młodych (KDM), aby zapoznać się z programem na... »
Nowy numer

Jak ogień

To hasło tegorocznego Festiwalu Życia w Kokotku.

Duchowy kierunek spotkania nadawać będzie postać proroka Eliasza z Ksiąg Królewskich Starego Testamentu. Jego historia zakończona porwaniem do nieba przez ognisty wóz ma inspirować, żeby rozpalić w sobie ogień życia.

Przez tydzień od 8 do 14 lipca br. Śląsk będzie tętnił Bożym Duchem podczas plenerowych wydarzeń. W programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą św.

Pierwszego dnia Mszę św. sprawować będzie bp Marek Solarczyk – przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w Polsce, następnego dnia bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej, wieloletni duszpasterz młodzieży akademickiej.

Wśród gości będą: Kuba Badach, Monika i Marcin Gomułkowie, Sylwia Jaśkowiec, Bracia z Taizé, Arka Noego, Małe TGD, Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Ważnymi wydarzeniami będą musical „Jak ogień” czy bieg festiwalowicza.

Festiwal organizują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Archidiecezja Katowicka, Archidiecezja Częstochowska, Diecezja Gliwicka, Diecezja Bielsko-Żywiecka i Diecezja Sosnowiecka, a patronatem honorowym festiwal objęli także dodatkowo Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego.

W trakcie Festiwalu Życia prowadzone będą relacje na oficjalnej stronie internetowej www.festiwalzycia.pl, tam też znajduje się szczegółowy program.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy