Archiwum | O nas |
Obejrzyj – zanim weźmiesz
„Nudne filmiki o narkotykach” wcale nudne nie są, obrazowo pokazują, co może stać się z tym, kto z pozoru niewinnie zaczyna zabawę z używkami »
Nowy numer

Łukasz Sośniak/gospelbox.pl

Czystość pożądana od zaraz

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. To zdanie, wypowiedziane przez Ojca Świętego Jana Pawła II do młodzieży podczas Apelu Jasnogórskiego w 1983 r., miało niezwykłą „siłę rażenia”. W najprostszych słowach Papież powiedział wówczas, co musimy zrobić, aby osiągnąć spełnienie i szczęście.

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. To zdanie, wypowiedziane przez Ojca Świętego Jana Pawła II do młodzieży podczas Apelu Jasnogórskiego w 1983 r., miało niezwykłą „siłę rażenia”. W najprostszych słowach Papież powiedział wówczas, co musimy zrobić, aby osiągnąć spełnienie i szczęście.
Na pytanie, w jaki sposób tego dokonać, odpowiada Jason Evert, w swojej książce zatytułowanej „Jeśli naprawdę mnie kochasz. 100 py-tań na temat randek, związków i czystości seksualnej”. To nie tylko kolejna publikacja o seksie, relacjach kobieta-mężczyzna – to książka o miłości, a jednocześnie rzetelny poradnik szczęśliwego życia, który nie ma nic wspólnego z pseudoradami drukowanymi w kolorowych czasopismach.
Właśnie w sferze seksualnej najmniej dziś od siebie wymagamy. „Współczesna kultura mówi nam, że jeśli coś sprawia przyjemność i te-go pragniemy, to musimy to mieć” – pisze Evert. Przestrzega, aby nie poddać się tej manipulacji. W prosty i przystępny sposób porusza takie kwestie, jak: czystość, randki i narzeczeństwo, pornografia i masturbacja, homoseksualizm, antykoncepcja. Odpowiada na pytania, jak pozostać czystym i w jaki sposób przygotować się do małżeństwa.
Wielką zaletą tej książki jest też jej przystępny język. Każdego z nas denerwuje, kiedy zamiast konkretów otrzymujemy frazesy i wytarte formułki. Książka Everta pozwoli wychowawcom uniknąć banału, a młodym da argumenty pożyteczne w rozmowach z rówieśnikami i… samym sobą.
W książce przedstawione są także skutki nieuporządkowanej namiętności. „Wszyscy mówią o tym, jak trudno jest powiedzieć współżyciu «nie», ale nikt nie mówi, jak ciężko bywa, gdy powie się: «tak!»” – pisze autor.
Mimo twardej postawy, Evert na pewno was nie odstraszy. Jeśli myślicie sobie: oto kolejne wypociny sfrustrowanego katechety, który potrafi jedynie zakazywać i nakazywać, mówić, co wolno, a czego nie – bardzo się mylicie. Autor jest jednym z najbardziej pozytywnie nastawionych do seksu ludzi na tej planecie. Jego zdaniem, warto, rzecz jasna, poczekać ze współżyciem do ślubu, ale nie dlatego, że seks to coś złego, tylko dlatego, że to coś najlepszego pod słońcem! To dar, który warto zachować dla miłości naszego życia.
Jason Evert to młody (ur. w 1975 r.) zapaleniec, którego misją życiową stało się mówienie młodym ludziom o pięknie czystej miłości. Prowadził wy-kłady dla ponad 100 tys. uczniów i studentów na całym świecie. Jego słuchacze zadali mu tysiące pytań dotyczących seksualności. „Jeśli naprawdę mnie kochasz” to książka skonstruowana jako odpowiedź na najciekawsze i najważniejsze z nich. Po lekturze tej książki na pewno zgodzisz się z jej autorem, że w „panowaniu nad sobą jest coś pociągającego”.

Jason Evert, „Jeśli naprawdę mnie kochasz. 100 pytań na temat randek, związków i czystości seksualnej”, Wydawnictwo Karmelitów Bosych, Kraków 2012, www.wkb-krakow.pl

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

  • Agata | 94.42.41.*

    Dla mnie miłość do drugiej osoby polega na dawaniu tego co się ma w sobie najlepszego. Dlatego właśnie warto poczekać ze współżyciem do ślubu - by ukochanej osobie złożyć dar czystości. Naprawdę warto:)

    2012-04-01 18:02

  • Constantine | 89.79.104.*

    Zgadzam się z tym co pisze pan Łukasz z Niedzieli, ta książka to naprawdę rzetelny poradnik szczęśliwego życia!

    2012-03-21 12:00

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy