Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Lidia Tkaczyńska

Jak ubierać się latem?

Ciepła pora roku stanowi wyzwanie dla wielu z nas. Żar leje się z nieba, a tu trzeba iść do pracy, do szkoły lub załatwić sprawę w urzędzie. Jak się ubrać? Już pisałam o tym problemie w poprzednim odcinku. Tym razem jednak przyjrzymy się dokładniej poszczególnym elementom stroju i znajdziemy praktyczne rozwiązania.

Ciepła pora roku stanowi wyzwanie dla wielu z nas. Żar leje się z nieba, a tu trzeba iść do pracy, do szkoły lub załatwić sprawę w urzędzie. Jak się ubrać? Już pisałam o tym problemie w poprzednim odcinku. Tym razem jednak przyjrzymy się dokładniej poszczególnym elementom stroju i znajdziemy praktyczne rozwiązania.
Najpierw odpowiedzmy na pytanie: Dlaczego plażowe stroje są dobre na plażę, a nie na inne okazje? Na plażę idziemy ze świadomością, czego się spodziewać, i jest to nasz wybór. W innych codziennych okolicznościach, jak podróż autobusem, zakupy, wykład, uroczystość w kościele lub praca w biurze, czy po prostu idąc ulicą – jesteśmy „zmuszeni”, aby przebywać obok siebie. Nie skazujmy więc innych na widoki, których nie spodziewali się tam oglądać, bo nie pasują do tego miejsca. Jeśli zatem nie wakacyjne i plażowe stroje, to co?

Zacznijmy od kobiet

Oto kilka wskazówek, które są na tyle uniwersalne, że może skorzystać z nich każda kobieta, niezależnie od wieku i osobistego stylu.

Dekolt

Kształt i głębokość dekoltu jest sprawą indywidualną. Nie chodzi o odmierzanie centymetrów, ale uwzględnienie cech swojej figury. Kobieta drobna, o niewielkim biuście będzie dobrze wyglądała np. w bluzce z dekoltem sięgającym połowy mostka. Ten sam fason bluzki na kobiecie o pełnych kształtach będzie wyglądać prowokująco, a nawet wulgarnie. Jeśli widać za dużo trzeba zapiąć jeden guzik wyżej, włożyć pod spód bawełniany top z płytszym dekoltem lub wykorzystać szal lub apaszkę (albo zmienić bluzkę).

Ramiona i pachy

Przez wzgląd na delikatność i szacunek do innych, kobiety powinny unikać odsłaniania pach i ramion (chyba że są na plaży lub w ogródku), nawet jeśli jest gorąco. Warto mieć w bluzce czy sukience choćby mały rękawek (np. skrzydełko). Bluzeczki lub sukienki na ramiączkach można nosić, o ile założymy top z rękawkami pod spód lub zapinaną bluzkę na wierzch (z rozpiętymi guzikami). Przy okazji dbamy w ten sposób, żeby spod ubrania nie wyłaniała się bielizna, w tym wypadku ramiączka biustonosza.

Długość spódnicy lub sukienki

Dolny brzeg sukienki czy spódnicy powinien sięgać okolicy kolan lub niżej. Dużo krótsze wersje będą wyglądać prowokująco, niezależnie od rzeczywi-stych intencji właścicielki. Sprawdźmy, jak wyglądamy, gdy usiądziemy. Brzeg spódnicy kończy się wtedy dużo wyżej niż w postawie stojącej – warto najpierw sprawdzić w lustrze, jak się prezentujemy. Podobnie zbyt głębokie rozcięcia w spódnicy nie dodadzą nam szyku. Krótkie spodenki lub szorty też należą do stylu wakacyjno-plażowego i sportowego.

Brzuch i plecy

Zwróćmy uwagę na miejsce łączenia bluzki i spodni, czy spódnicy. Długości obu części garderoby powinny być tak dobrane, żeby przy żadnym ruchu nie odsłaniał się nasz brzuch lub dół pleców.
A o czym powinni pamiętać Panowie?

Krótkie spodnie

Są odpowiednie tylko na okazje zupełnie nieformalne: sport i rekreacja. W każdej innej sytuacji nieodzowne są długie spodnie. Mogą być np. z cienkiej bawełny, wtedy nie będzie w nich zbyt gorąco.

Sandały lub klapki

W towarzystwie postronnych osób unikajmy obuwia, które ujawnia prawie bose stopy. Zamiast sandałów odsłaniających palce można włożyć wersję w zakrytymi palcami lub bardzo wygodne espadryle z tkaniny. (Z tej wskazówki mogą też skorzystać kobiety.)

Koszule

Panowie mogą sobie pozwolić na rozpięcie np. dwóch górnych guzików, ale… nie wszystkich. Podobnie jak w bluzkach kobiet, koszule powinny mieć rękawy.
Nawet podczas największych upałów można ubrać się w sposób, który nie będzie raził innych osób. Wystarczy pomyśleć o delikatności względem nich i włożyć nieco więcej wysiłku w zaplanowanie swojego stroju.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy