Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Modlić się O i ZA kapłanów

MAGDALENA NIEBUDEK/NIEDZIELA

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Brzmi to nieco banalnie, ale żeby lepiej zrozumieć istotę tego apelu, przytoczę wydarzenie, które miało miejsce po październiku 1956 r. Wojska radzieckie uderzyły wtedy na Budapeszt i wielu ludzi z Węgier znalazło się jako wygnańcy na terenie Związku Radzieckiego. W głębi ZSRR przebywała też pewna Polka. Pragnęła ona wyspowiadać się, ale nie było tam żadnego księdza. Ktoś powiedział jej, że przywieziono Węgrów i wśród nich jest ksiądz, który może udzielić jej rozgrzeszenia. Musi tylko stanąć przy drzwiach domu i kiedy Węgrzy będą przechodzić, zobaczy, że ktoś uczyni dla niej znak rozgrzeszenia.
I rzeczywiście, jeden z przesuwających się mężczyzn zdjął czapkę i uczynił znak krzyża. Ta kobieta tak bardzo na to czekała. Była ogromnie wzruszona jeszcze wtedy, kiedy o tym opowiadała. Doświadczyła mocy i miłości Boga, Jego miłosierdzia.
Nie mamy w Polsce problemów z dotarciem do księdza. Kapłani są blisko nas, niemal w zasięgu ręki. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że są kraje, gdzie kapłan jest nieosiągalny i ludzie żyją w poczuciu duchowego opuszczenia i beznadziei?
Dlatego trzeba modlić się o kapłanów i za kapłanów. Trzeba modlić się o nowe, dynamiczne powołania kapłańskie, ale też o ich jakość, autentyczne zaangażowanie w budowanie królestwa Bożego
Jan Paweł II w Liście do kapłanów na Wielki Czwartek 1980 r. pisze: „Wasze zadanie jest przejrzyste: nieść Chrystusa światu i nieść świat Chrystusowi”. Powinna nam dzisiaj towarzyszyć świadomość, że potrzebujemy kapłanów według serca Bożego. I o takich kapłanów trzeba się gorąco modlić, do czego serdecznie zachęcam i o co proszę.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy