Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Wiadomości kulturalne

Plus Camerimage

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage będzie miał miejsce w Bydgoszczy w dniach od 24 listopada do 1 grudnia. W głównym konkursie o Złotą Żabę zostanie zaprezentowanych 14 filmów polskich i zagranicznych. Oceniane będą efekty pracy polskich operatorów: Arkadiusza Tomiaka („Obława”) oraz Piotra Śliskowskiego („Mój rower”). O Złotą Żabę konkurować będą z autorami zdjęć z Wielkiej Brytanii, Kanady, Iranu, USA i Argentyny. „Mój rower” to film, w którym ukazany jest narastający i trwający wiele lat konflikt pokoleniowy między dziadkiem, ojcem i synem. Odtwórcami głównych ról są: Artur Żmijewski (ojciec), Krzysztof Chodorowski (syn) oraz Michał Urbaniak (dziadek). W filmie „Obława”, której wydarzenia rozgrywają się podczas ostatniej wojny, autorzy podjęli problem ludzkich zachowań i postaw w ekstremalnych sytuacjach życiowych. Główne role grają: Marcin Dorociński (kapral Wydra), Maciej Stuhr (Kondolewicz), Sonia Bohosiewicz (żona Kondolewicza) i Weronika Rosati (sanitariuszka „Pestka”).

2013 – Rok Lutosławskiego

25 stycznia 2013 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego (1913-1994), rozpoczną się obchody Roku Lutosławskiego, ogłoszonego w celu uczczenia wielkiego polskiego kompozytora i dyrygenta. Prócz koncertów, Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Związek Kompozytorów Polskich ogłosiły również konkurs kompozytorski. W październiku br. muzycy Philharmonia Orchestra zainaugurowali także program obchodów jubileuszu kompozytora, które odbędą się w dniach 30 stycznia – 21 marca 2013 r. w ośrodkach kulturalnych Southbank i Royal College of Music, m.in. z udziałem Krystiana Zimmermana.
ACh

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy