Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Koniec świata …i co dalej?

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Akademia Jana Długosza w Częstochowie Instytut Filologii Polskiej Pracownia Komparatystyki Kulturowej zapraszają na Konferencję Naukową „Koniec świata …i co dalej? O tożsamości, chrześcijaństwie, cywilizacji europejskiej, paradygmacie krańcowości i nowego początku”, która odbędzie się w Krakowie (15-16 listopada) i Częstochowie (22-23 listopada).
„Od kilkunastu lat nad kulturą euroatlantycką zawisło widmo «końca świata» – piszą organizatorzy. – (…) Pragniemy przedyskutować kwestie dotyczące schyłkowości, krańcowości, finityzmu, granic w jak najszerszych aspektach kulturowych, filozoficznych, literackich, artystycznych, medialnych itp.; jak również zarysować możliwości i podejmowane próby wyjścia z tego impasu, w jakim znalazła się współczesna cywilizacja, odrzucając chrześcijaństwo jako podstawę przeżywania kultury”.
Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wybitni przedstawiciele literatury, filozofii, teologii, religioznawstwa i historii. Konferencję objęli patronatem: w Krakowie Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz, w Częstochowie Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo.
Więcej informacji na stronie: www.upjp2.edu.pl .

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy