Archiwum | O nas |
Naznaczony słowami
Witam Cię serdecznie, drogi Czytelniku, po długiej przerwie! Mam nadzieje, że tym razem powróciłem na dłużej. Czemu mnie nie było tyle czasu? Trochę podróżowałem, szukałem, odkrywałem. Starałem się nie siedzieć w miejscu. Cytując św. Augustyna: „Świat jest książką i ci,... »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Czas pragnień

MAGDALENA NIEBUDEK/NIEDZIELA

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

O. Jacek Woroniecki, dominikanin, znakomity autor wielu artykułów i książek, ceniony wychowawca, powiedział o kard. Auguście Hlondzie, że to „mąż wielkich pragnień”. Pragnienia należą do bardzo ważnych zamyśleń człowieka, wyrażają cele, do których ludzie dążą. Wypełniają one naszą duszę, angażują świadomość i sprawiają, że człowiek różnymi nieraz sposobami i środkami chce dojść do ich spełnienia.
Adwent to także czas wielkich pragnień dotyczących naszego zbawienia. Człowiek Adwentu jest człowiekiem Bożym, mającym w swoim sercu dużo miłości, a nade wszystko dobrej woli. Uczucia te podsyca bliskość Bożego objawienia w Chrystusie – świąt Bożego Narodzenia. Myślimy wtedy więcej o tym, co nazywamy Bożym planem zbawienia, w którym mieści się każdy człowiek, otoczony Bożą miłością i objęty Bożym miłosierdziem.
„Niedziela Młodych” jest również przepełniona najpiękniejszymi marzeniami – zdobywania Przyjaciół Chrystusa. Chcemy to czynić, prezentując językiem młodych nauczanie Kościoła, podstawy teologii i zasady katolickiej nauki społecznej. To wszystko mieści się w wielkiej nauce chrześcijańskiej, wnoszącej w życie ludzkości rewolucję miłości.
Każdy człowiek, zwłaszcza młody, miewa wiele pytań i wątpliwości, a także problemów dotyczących teraźniejszości i przyszłości. Od tego, czego się nauczycie, czy sięgniecie głębiej, zależeć będzie, jakim będziecie pokoleniem, czy znajdzie się w Waszym życiu miejsce na wiarę. Zauważa się, że wielu młodych ludzi nasiąkło dziś niechęcią do Kościoła, umiejętnie podsycaną w niektórych mediach.
Nie pozwólcie się ograbić z tego, co w życiu – tym doczesnym, ale przede wszystkim wiecznym – najważniejsze. Poznawajcie Dobrego Boga poprzez lekturę katolickich czasopism, książek, portali internetowych, ale też rozmawiając z Jezusem, stawiając Mu pytania w osobistych z Nim spotkaniach. Na pewno otrzymacie odpowiedź.
Adwent A.D. 2012 i trwający właśnie Rok Wiary niech Was umacniają na drodze poszukiwania Boga – jedynej Prawdy.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Studia Ignatianum

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy