Archiwum | O nas |
Przewodnik w Adwencie
Znowu trwa Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa – Boga Miłości. Ten historyczny trwał kilka tysięcy lat. Nie mieści się w głowie, aby tyle wieków oczekiwać na jakieś konkretne wydarzenie, a co więcej, aby przekazywać potrzebę owego oczekiwania z pokolenia na... »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Czas pragnień

MAGDALENA NIEBUDEK/NIEDZIELA

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

O. Jacek Woroniecki, dominikanin, znakomity autor wielu artykułów i książek, ceniony wychowawca, powiedział o kard. Auguście Hlondzie, że to „mąż wielkich pragnień”. Pragnienia należą do bardzo ważnych zamyśleń człowieka, wyrażają cele, do których ludzie dążą. Wypełniają one naszą duszę, angażują świadomość i sprawiają, że człowiek różnymi nieraz sposobami i środkami chce dojść do ich spełnienia.
Adwent to także czas wielkich pragnień dotyczących naszego zbawienia. Człowiek Adwentu jest człowiekiem Bożym, mającym w swoim sercu dużo miłości, a nade wszystko dobrej woli. Uczucia te podsyca bliskość Bożego objawienia w Chrystusie – świąt Bożego Narodzenia. Myślimy wtedy więcej o tym, co nazywamy Bożym planem zbawienia, w którym mieści się każdy człowiek, otoczony Bożą miłością i objęty Bożym miłosierdziem.
„Niedziela Młodych” jest również przepełniona najpiękniejszymi marzeniami – zdobywania Przyjaciół Chrystusa. Chcemy to czynić, prezentując językiem młodych nauczanie Kościoła, podstawy teologii i zasady katolickiej nauki społecznej. To wszystko mieści się w wielkiej nauce chrześcijańskiej, wnoszącej w życie ludzkości rewolucję miłości.
Każdy człowiek, zwłaszcza młody, miewa wiele pytań i wątpliwości, a także problemów dotyczących teraźniejszości i przyszłości. Od tego, czego się nauczycie, czy sięgniecie głębiej, zależeć będzie, jakim będziecie pokoleniem, czy znajdzie się w Waszym życiu miejsce na wiarę. Zauważa się, że wielu młodych ludzi nasiąkło dziś niechęcią do Kościoła, umiejętnie podsycaną w niektórych mediach.
Nie pozwólcie się ograbić z tego, co w życiu – tym doczesnym, ale przede wszystkim wiecznym – najważniejsze. Poznawajcie Dobrego Boga poprzez lekturę katolickich czasopism, książek, portali internetowych, ale też rozmawiając z Jezusem, stawiając Mu pytania w osobistych z Nim spotkaniach. Na pewno otrzymacie odpowiedź.
Adwent A.D. 2012 i trwający właśnie Rok Wiary niech Was umacniają na drodze poszukiwania Boga – jedynej Prawdy.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy