Archiwum | O nas |
Lednickie zapowiedzi
Przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej to już stali goście naszej redakcji, towarzyszymy im przy wszelkich inicjatywach, bliskie są nam Lednickie Spotkania Młodych. Na początku nowego roku o. Mateusz Kosior OP podzielił się tym, co aktualnie dzieje się w Ruchu Lednickim, jak wyglądają... »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Z troski o przyszłość

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Ojciec Święty Franciszek przybył 22 lipca do Rio de Janeiro na 28. Światowe Dni Młodzieży. Rio w tym czasie zajaśniało młodością. Papież Franciszek postawił przed wami, młodzi, znaczące pytanie, co zrobicie ze swoim życiem. Bo każdy z nas, niezależnie od tego, ile ma lat, ma jedno jedyne ziemskie życie i z tym życiem staniemy kiedyś przed Bogiem. Dzisiaj Rio przyjmuje Ojca Świętego i młodzież świata, przyjmuje również myśli, które przekazuje Papież. A Papież mówi do młodych, lecz i do tych już dojrzałych, którzy tworzą warunki dla młodych. Mówi o tym, że młody człowiek musi mieć możliwość rozwoju, kształcenia się, życia, a więc podstawą jest rodzina, szkoła i praca.
Trzeba tu powiedzieć, że są instytucje, które pomagają ludziom w rozwoju. Możemy się pochwalić piękną współpracą ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi, które wspaniale rozwinęły swoją działalność i pomagają w różnych dobrych dziełach. Dzięki SKOK-om do dalekiej Brazylii poleciała m.in. ekipa telewizji internetowej „Niedzieli”, która daje nam możliwość bezpośredniego oglądania własnych transmisji z Rio. Jesteśmy więc wdzięczni i pełni uznania dla SKOK-ów, że mają świadomość wagi przekazywania dobrych informacji ze spotkania milionowej rzeszy młodzieży świata z Ojcem Świętym, czego jest bardzo mało w telewizji publicznej. SKOK-i naprawdę czynią wiele dobrego pod kierunkiem swoich znakomitych przewodników, m.in. w tej chwili już przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) Grzegorza Biereckiego.
Trzeba tu zauważyć, że ta dobroczynność SKOK-ów jest skierowana globalnie w stronę ludzkości. Cokolwiek bowiem dobrego ktoś czyni dzisiaj dla młodzieży świata, czyni właśnie dla ludzkości. Niezwykła jest zatem harmonia takich czynów z tym, co mówił na wstępie swej wizyty w Brazylii papież Franciszek, pytając: Co zrobicie ze swoim życiem?
Cieszymy się, że dzięki mediom elektronicznym mogliśmy uczestniczyć w tych wielkich dniach. Niech Dobry Bóg, który jest Świętą Opatrznością, obdarza wszystkich, przyczyniających się do takich wspaniałych dialogów – począwszy od Ojca Świętego Franciszka, poprzez duszpasterzy, opiekunów i wszystkich dobrych ludzi – swoją przemożną opieką. Opieką Dobrego Ojca.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Rekolekcje sylwestrowe

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy