Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Teledysk dla Papieża

ARCHIWUM AUTORKI

„Zmienia się świat, przybywa lat, że trudniej żyć i kochać też nie łatwo jest...” – tak zaczyna się piosenka autorstwa ks. Tomasza Łacha, salezjanina. Oficjalnie jest ona hymnem święta Młodzieży Salezjańskiej „Savionalia” w Krakowie. Ale tę piosenkę zaśpiewano też w sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku po Mszy św. kończącej Rok Wiary. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że do piosenki nagrano teledysk wraz z życzeniami urodzinowymi dla papieża Franciszka, które to urodziny Ojciec Święty obchodził 17 grudnia. Płytę z nagraniem, a także specjalny list, Ojciec Święty otrzymał w prezencie od szczyrkowskiej wspólnoty.
– Drogi Ojcze Franciszku, pozdrawiamy Cię ze Szczyrkowskiej Góry Błogosławieństw. (…) My wszyscy chcemy tutaj złożyć Tobie, drogi Ojcze Franciszku, życzenia zdrowia, pokoju, radości z pełnionej posługi – życzył wraz z obecnymi na placu przed świątynią, salezjanin ks. Piotr Wala SDB.
W nagraniu wzięli udział m.in.: Zespół Regionalny „Klimczok”, pod kierunkiem Małgorzaty Hołdys i Mieczysława Steca, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „MOD” z Łodygowic, pod dyrekcją Łukasza Kachela, oraz Chór Sanktuarium, ministranci, lektorzy, księża salezjanie i wierni świeccy. Nagranie można zobaczyć na: http://www.youtube.com/watch? feature=player_embedded&v=FMV2pt4C-OA .
MJ

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy