Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

„Miłości pragnę” – Wielki Post ze Stróżami Wielkanocnego Poranka

Krakowska wspólnota „Chrystus w Starym Mieście” w dniach 16-30 marca br. będzie gościć młodzież z włoskiej wspólnoty „Sentinelle del Mattino di Pasqua” (Stróże Wielkanocnego Poranka). Ich misja odbywa się za aprobatą bp. Grzegorza Rysia oraz ks. dr. Krzysztofa Wilka, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Centralne wydarzenia misji zatytułowanej „Miłości pragnę” to adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Mariackim oraz ewangelizacja na Rynku Głównym w Krakowie 27 marca, przygotowana przez wspólnotę „Chrystus w Starym Mieście” w ramach comiesięcznych spotkań. Wydarzenie poprzedzą warsztaty ewangelizacyjne prowadzone przez młodzież z Włoch w dniach 25-27 marca w parafii Mariackiej.
W ciągu dwóch tygodni „Stróże”, wraz ze swoim duszpasterzem ks. Gianni Castorani, odwiedzą 10 krakowskich szkół średnich, dzieląc się świadectwem wiary. 19-20 marca Wspólnota spotka się z młodzieżą akademicką w krakowskiej parafii NMP z Lourdes. Ponadto poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w parafii św. Floriana oraz w kościele Mariackim. „Stróże” odwiedzą również dom pomocy społecznej, areszt śledczy oraz więzienie.
Szczegółowy program wydarzenia ukaże się wkrótce na stronie http://chrystuswmiescie.pl/.
(Red.)

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy