Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Matura na skrzydłach

Duchowa Adopcja Maturzystów trwa. Do 30 maja ojcowie, bracia i klerycy z Zakonu Szkół Pobożnych będą się modlić o dary Ducha Świętego na czas matur i w intencji dobrych wyborów w życiu dla tych spośród was, którzy zdajecie teraz egzamin dojrzałości

MAGDALENA NIEBUDEK

„Gdyby nie modlitwa – Wasza, wielu moich znajomych, rodziny – nie wiem, jak poszłyby mi te matury, szczególnie ustne” – tak w minionym roku dziękowała Gosia, która wzięła udział w Duchowej Adopcji Maturzystów. Jak pisze dalej w e-mailu do pijarów, jest osobą, która strasznie się stresuje. „Duch Święty przyszedł do mnie głównie w postaci spokoju przed egzaminem, pomagając mi w ten sposób skorzystać z wiedzy, jaką zdobyłam przez te lata nauki” – napisała.
Inna maturzystka, Ewa, napisała: „To było świetne doświadczenie, czuć nad sobą skrzydła Waszej modlitwy! Bardzo dziękuję i jednocześnie proszę o modlitwę o dobre wybory w życiu, bo w najbliższym czasie czeka mnie dużo decyzji i bardzo się tego boję”.
Akcja Duchowej Adopcji Maturzystów, organizowana już po raz trzeci przez Zakon Szkół Pobożnych, trwa w okresie pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych, czyli od 5 do 30 maja.
„Jako zakonnicy prowadzimy szkoły, m.in. licea, i widzimy, że okres matur to dla uczniów gorący czas. Wielu abiturientów prosi nas o modlitwę” – mówi o. Tomasz Abramowicz SP, pomysłodawca akcji, i dodaje, że optymalny stan przygotowań do egzaminów będzie wtedy, gdy maturzysta nauczy się tego, co powinien, i zawierzy Bogu. „Wtedy możemy życzyć: miłych snów” – uśmiecha się pomysłodawca DAM.
Ojcowie, bracia i klerycy pijarzy codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwę o dobre wybory w życiu i o rozeznanie powołania.
„Wspólna modlitwa maturzystów i osób, które ich wspierają, na pewno zapewni duchowy wzrost wiary włączonym w to dzieło. A tak po ludzku, miło jest wiedzieć, że ktoś o mnie pamięta w ważnym czasie, jakim jest okres matur” – przekonuje o. Abramowicz.
Jeśli chcesz, aby zakonnicy objęli cię codzienną modlitwą, wystarczy zgłosić się za pośrednictwem formularza na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl.
Znajdziesz tam formularz stylizowany na maturalny arkusz egzaminacyjny, obok znajdują się także propozycje modlitw (np. modlitwa Jana Pawła II o dary Ducha Świętego czy „modlitwa zniecierpliwionego”) oraz informacje o innych inicjatywach dla młodzieży podejmowanych przez pijarów (rekolekcje, obozy, media powołaniowe, dane kontaktowe do duszpasterzy).
Skorzystaj już dziś i poczuj siłę modlitwy!

(Oprac. BW)

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy