Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Bł. Frassati w Polsce

Relikwie patrona młodzieży bł. Piotra Jerzego Frassatiego można uczcić w dniach 11-25 maja br. w Rybniku.
Rybnik nie zwleka z odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka: „… jest sprawą żywotną, aby Kościół, przyjmując wiernie wzór Mistrza, wychodził dzisiaj głosić Ewangelię wszystkim ludziom, w każdym miejscu, przy każdej okazji, nie zwlekając, bez niechęci i bez obaw” (EG 23).
Do pomocy w ewangelizacji zaproszono bł. Piotra Frassatiego. Ten przystojny Włoch, student, alpinista, wrażliwiec na ludzką biedę swym krótkim, ale intensywnym życiem udowodnił, że świętość może być roześmiana. Był dokładnie taki sam, jak jego rówieśnicy, niczym się od nich nie różnił. No może jednak trochę tym, że jego życie przepełnione było obecnością Boga. Zdawał sobie sprawę ze swoich wad i niedociągnięć, których nikt przecież nie jest pozbawiony. Wydał im jednak walkę, którą wygrał – w końcu był sportowcem. Nieustannie wspinał się w górę, dążył do osiągnięcia szczytu i ten szczyt został mu dany. Pokazał, jak przeżyć młodość z całym jej bogactwem i pięknem.
Jak to zrobił, dowiesz się z bogatego programu, który został przygotowany przez organizatorów (parafie dekanatu Rybnik z ich duszpasterzami i członkami grup parafialnych). Zachęcamy was do zapoznania się z programem, w którym m.in. Msze św., konkursy, warsztaty, koncert i festyn rodzinny, i odwiedzenia w tych dniach Rybnika. Szczegóły na stronie: frassatiwrybniku.pl.

(Red.)

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy