Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Małgorzata Cichoń

Czy przyjmiesz zaproszenie?

Niedaleko Krakowa znajduje się Czerna, słynąca z karmelitańskiego klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W tym pięknie usytuowanym miejscu 21-24 sierpnia odbędzie się X Spotkanie Młodych ze Świętymi Karmelu. Młodzież weźmie udział m.in. w weselu żydowskim, warsztatach, konferencjach oraz w codziennej Eucharystii.

Niedaleko Krakowa znajduje się Czerna, słynąca z karmelitańskiego klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W tym pięknie usytuowanym miejscu 21-24 sierpnia odbędzie się X Spotkanie Młodych ze Świętymi Karmelu. Młodzież weźmie udział m.in. w weselu żydowskim, warsztatach, konferencjach oraz w codziennej Eucharystii. Będzie również czas na modlitwę osobistą i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Głównym patronem wydarzenia będzie św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny. Katarzyna Maciejczyk, rzecznik prasowy spotkania w Czernej, opowiada, że wybór tego patrona podyktowany był m.in. tym, że fascynowała się nim św. Terasa od Jezusa: – Ta, żyjąca 500 lat temu pierwsza Karmelitanka Bosa, która razem z Janem od Krzyża reformowała Karmel, miała niezwykły sentyment do św. Józefa, o czym często wspominała w swoich dziełach – wyjaśnia 24-letnia absolwentka dziennikarstwa.

Całość zacznie się w czwartek, 21 sierpnia Eucharystią o godz. 16.30. Koszt udziału w spotkaniu to tylko 80 zł (łącznie z wyżywieniem). Dziewczęta będą zakwaterowane w domu rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, a chłopcy w pomieszczeniach przyklasztornych. Warto zabrać karimatę oraz śpiwór, a także notatnik oraz trochę owoców i słodyczy na ucztę weselną Józefa i Maryi.

Spotkaniu będzie towarzyszył wyjątkowy hymn, do którego słowa napisały Karmelitanki Bose z Przemyśla, a muzykę skomponował o. Bartłomiej Stanowski – karmelita pracujący obecnie w Stanach Zjednoczonych. Wykonawczynią utworu (którego można już wysłuchać wchodząc na podaną niżej stronę internetową) jest Maria Krawczyk. Ona też stanie na czele scholi w Czernej. Krakowska artystka śpiewa w tym hymnie, m.in.: „Módl się za nami, Józefie, bo Bóg z miłością przychodzi, i z naszych pierwszych uniesień chce wielką miłość wywodzić. (...). Józefie, psalmie dostojny, sam Bóg nam ciebie wyśpiewał – w pięknej miłości pokorny, i nam pogubić się nie daj”.

Osoby pragnące tworzyć zespół wokalno-instrumentalny powinny wysłać zgłoszenia przez formularz (jak wszyscy uczestnicy), z zaznaczeniem, że chcą być w scholi. Zgrupowanie osób zaangażowanych w śpiew rozpoczyna się 18 sierpnia. Więcej szczegółów na: bosi.org.pl.

Daj się zaprosić do Czernej!

* * *

Do Czernej zapraszają cię:

Katarzyna Maciejczyk
rzecznik spotkania. Ma 24 lata. Skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, w tej chwili pomaga rodzicom w ich firmie, ale docelowo chciałaby wrócić do pisania. Mieszka w małej miejscowości niedaleko Wadowic. Z Karmelem związana jest od początku studiów, kiedy działała w krakowskim Duszpasterstwie Akademickim „Karmel”.

O. Paweł Porwit OCD
duszpasterz Ośrodka Powołaniowego Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, formator młodzieży. Człowiek o niezwykłej wyobraźni i chyba niewyczerpanym zapale. Wszechstronnie utalentowany. Ceniony i lubiany przez młodzież.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy