Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Europejskie Spotkanie Młodych

ESM to znak pokoju i pojednania między dziesiątkami tysięcy młodych ludzi, którzy przybędą z całego kontynentu. Oto kilka jego mocnych punktów:

• MŁODOŚĆ. Uczestnicy w wieku od 17 do 30 lat spędzą koniec roku, modląc się, spotykając, dzieląc doświadczeniami i tworząc więzi solidarności.

• EUROPA. W kontekście aktualnych wydarzeń szczególnie istotna będzie obecność ponad 2,5 tysiąca młodych Ukraińców, ponad tysiąca Białorusinów i kilkuset Rosjan.

• POJEDNANIE MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM. 24 lata temu, kiedy upadał mur berliński, też odbywało się inspirowane przez Taizé spotkanie w Pradze - jak ą drogę przebyliśmy od roku 1990?

DUCH PIELGRZYMOWANIA. Uczestnicy spotkania będą się spotykali trzy razy dziennie na wspólnej modlitwie w różnych częściach miasta.

• EKUMENIZM. Zwierzchnicy Kościołów protestanckich, katolickiego i prawosławnego w Pradze przygotowują to spotkanie wspólnie z braćmi z Taizé i międzynarodową ekipą złożoną z 15 młodych wolontariuszy. W spotkaniu wezmą udział biskupi i duchowni z różnych krajów. Słowa przyjaźni przyślą: papież Franciszek, patriarchowie Kościołów wschodnich, zwierzchnicy Kościołów anglikańskiego, luterańskiego i ewangelickoreformowanego.

• SPOTKANIE Z TYMI, KTÓRZY SĄ INNI. Jedno ze spotkań tematycznych odbędzie się w praskiej synagodze. Młodych chrześcijan będą gościć także rodziny niewierzących.

• ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE. Osobistości czynne w życiu publicznym wezmą udział w popołudniowych spotkaniach tematycznych.

• GOŚCINNOŚĆ. Dzięki otwartości mieszkańców całej okolicy tysiące uczestników ze wszystkich krajów znajdą gościnę w ich domach.

Więcej na: www.taize.fr/pl.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy