Archiwum | O nas |
Lednickie zapowiedzi
Przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej to już stali goście naszej redakcji, towarzyszymy im przy wszelkich inicjatywach, bliskie są nam Lednickie Spotkania Młodych. Na początku nowego roku o. Mateusz Kosior OP podzielił się tym, co aktualnie dzieje się w Ruchu Lednickim, jak wyglądają... »
Nowy numer

Organizatorzy

Zwycięstwo

Od lat jedną z propozycji letnich atrakcji jest Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej, gdzie młodzież z całej Polski zjedzie się na wspólne wakacje z franciszkanami. W tym roku dołączą także znani ludzie, m.in. Krzysztof Ziemiec, Maria Stepan, Dariusz Kowalski, Patrycja Hurlak... Kto jeszcze? I dlaczego?

Oto kilka szczegółów:

28. Franciszkańskie Spotkanie Młodych rozpocznie się 19 lipca niedzielną Eucharystią o godz. 18. Hasło wydarzenia – „Zwycięstwo” – ściśle wiąże się ze śmiercią dwóch misjonarzy franciszkańskich w Peru 9 sierpnia 1991 r. Bracia Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski pracowali w Pariacoto. Zginęli z rąk terrorystów „Świetlistego szlaku”. Ich wiara zaowocowała świętością; w grudniu tego roku będą oni beatyfikowani.

– Wybierając temat, chcieliśmy pokazać, że nie jest najważniejsze nasze życie tutaj, na Ziemi, ale że jest coś jeszcze: Życie wieczne – to jest nasze zwycięstwo! (...) Wydawać się może to dość oczywiste, jednak chyba trudno tak myśleć dzisiaj, kiedy cały świat krzyczy i jest w stanie zaoferować wszystko – mówi o. Piotr Reizner, dyrektor Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Hasło ma przypomnieć, że nasze ziemskie życie prowadzi nas ku Bogu. Choć jest ono pełne upadków i grzechów, to On cały czas jest i pomaga nam wstać. Problemy widziane jako droga ku Ojcu nabierają innego znaczenia. Nagrodą jest życie wieczne.

W ciągu siedmiu dni Spotkania uczestnicy będą mieli okazję do modlitwy podczas codziennych Eucharystii, nabożeństw, które stały się ulubionymi punktami dnia, modlitwy wstawienniczej oraz adoracji w kaplicy św. Rafała nieustannie od początku do końca FSMu.

Dopełnieniem będą konferencje z osobami, które same mogą świadczyć o tym, jak Bóg zwyciężył w ich życiu. Tegorocznymi gośćmi będą m.in.: aktorka i modelka Anna Golędzinowska, reporterka Wiadomości TVP Maria Stepan, aktorka Patrycja Hurlak, aktor Adam Woronowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec, gitarzysta i kompozytor Adam Szewczyk, aktor Dariusz Kowalski, dziennikarz chrześcijański oraz twórca „Projekt faceBÓG” Piotr Żyłka, raper i wokalista „TAU” oraz „Medium” Piotr Kowalczyk, aktor, dziennikarz oraz prezenter telewizyjny Łukasz Nowicki, bp Stanisław Jamrozek, ks. Dariusz Oko, ks. Jan Kaczkowski, ks. Mariusz Mik, ks. Jakub Bartczak, o. Piotr Koźlak CsCR.

Nieodłączną częścią Spotkania jest muzyka. Jak co roku wieczorami młodzi będą mogli bawić się na koncertach. Na scenie FSM wystąpią: Gabriela Gąsior & HolyNoiz, Bęsiu & DJ Yonas, Fioretti, Forte, Michał Król, „Wyrwani z niewoli”, Propaganda Dei, raper TAU, będzie też przedstawienie „Znak Pokoju”.

Oprócz koncertów czas urozmaici kino pod chmurką. Będzie można obejrzeć filmy: „Doonby. Każdy jest kimś!”, „God´s Not Dead”, „Karolina”, „Mary´s Land”, „Miłość z neta”.

* * *

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1998 r.

Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

28 FSM rozpoczyna się Mszą św. o 18.00 w niedzielę, 19 lipca, a zakończy w sobotę, 25 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym.

Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej, 25 km od Przemyśla.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Rekolekcje sylwestrowe

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Patronat

Nasze serwisy