Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Organizatorzy

Miłość! Ale jak?!

9. Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2015
24-28 sierpnia 2015 – Zapraszamy do Ołtarzewa

Błogosławieni czystego serca (Mt 5,8)

O miłości dużo już pisano, śpiewano, prezentowano jej oblicza na deskach teatrów czy ekranach kin. Temat jest zawsze aktualny. Różne mody i trendy pojawiały się i znikały. Natomiast wątek miłości człowieka do człowieka ciągle się przewija. A skoro sztuka jest również wyrazem i obrazowaniem ludzkich pragnień, możemy śmiało stwierdzić, że pragnienie miłości należy do najbardziej pilnych w człowieku. Każdy potrzebuje miłości. Bez wyjątku. Właściwie chyba najbardziej jej potrzebują ci, którzy się tego wypierają. Pewnie z powodu jakichś zranień, które zablokowały na sens miłości.

Antoine de Saint-Exupery napisał w „Małym Księciu”:

Miłość nie polega na tym,

aby wzajemnie sobie

się przyglądać,

lecz aby patrzeć

w tym samym kierunku…

Dziś możemy dodać: patrzeć razem, ale czystym sercem i umysłem.

Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2015 będzie przebiegać pod hasłem: MIŁOŚĆ! ALE JAK?! Organizatorzy świadomie decydują się na to hasło z prostego powodu: coraz częściej w obecnej modzie kulturowo-społecznej miłość jest sprowadzana do czysto egoistycznego przeżywania własnych potrzeb. Nie ma więc mowy o relacji miłości, bo do tego konieczna jest wolność. Dla człowieka, który uważa się za wierzącego, Jezus także „w tych sprawach” powinien być ważny.

Jak kochać?

Jak prawdziwie kochać?

Jak zachować czystość serca, ciała i umysłu?

Na te pytania spróbujemy dać odpowiedź podczas Pallotyńskiego Spotkania Młodych w Ożarowie Mazowieckim 24-29 sierpnia br.Od poniedziałku do czwartku będą prowadzone warsztaty tematyczne (liczba miejsc ograniczona):

• treningu pamięci i kreatywności

• komunikacji interpersonalnej – to już tradycja:)

• muzyczne – to już tradycja:)

• medialne – to już tradycja:)

• animacji dobrej zabawy

• tańca religijnego

• kurs ceremoniarza – to już tradycja:)

• rekolekcje ewangelizacyjneFinał odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia. Wszystkie warsztaty będą oczywiście nakierowane na nabywanie czy pogłębianie umiejętności lub zainteresowań, jednak bardzo ważne w tym czasie będą chwile wspólnej modlitwy czy rekreacji. Na finał organizatorzy zaprosili m.in. „Wyrwanych z niewoli” czy „Chustiego” (dawni „Stróże Poranka”). Pojawi się również bp Grzegorz Ryś. Będzie także możliwość indywidualnych spotkań z księżmi czy siostrami, i rozmów o rozeznawaniu powołania. Dzięki pomocy mediów (internetowe radio ewangelizacyjne – nowohuckie.pl i telewizja internetowa „Dobre Media”) PSM 2015 będzie ogólnie dostępne. Wszelkie szczegóły niebawem na oficjalnej stronie: psm.pallotyni.pl i na profilu FB. Spotkanie będzie stanowić pewien etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016.

* * *

Program finału PSM 2015

Piątek 28 sierpnia
Rejestracja
11.00 Start pod sceną
13.00 Obiad
14.30 Koncert i świadectwo – „Wyrwani z Niewoli”
17.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia
18.30 Kolacja
19.00 Koncert: „Chusti” (dawni „Stróże Poranka”)
20.30 Wyjście do sanktuarium w Ożarowie
21.00 Nabożeństwo uwielbienia
22.30 Powrót do Ołtarzewa
23.00 Spoczynek nocny

Sobota
29 sierpnia
8.00 Jutrznia
8.30 Śniadanie
9.30 Świadectwa
11.30 Msza św.
13.00 Obiad
Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy