pab / Polańczyk/KAI

„Rio w Bieszczadach”: chcemy być znakiem dla świata

W Polańczyku nad Jeziorem Solińskim rozpoczyna się „Rio w Bieszczadach” – inicjatywa skierowana do młodzieży, która nie mogła wyjechać do Rio de Janeiro, aby tam wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży z papieżem Franciszkiem.

Duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej ks. Tadeusz Biały podkreśla, że uczestnicy tego wydarzenia mają być wyraźnym znakiem dla świata, który coraz częściej nie dowierza.

- Światowe Dni Młodych to swego rodzaju wizytówka Kościoła – mówi ks. Biały. – Kościoła młodego i dynamicznego dzięki Duchowi Świętemu, ale również dzięki młodym, którzy otwierają się na natchnienie Ducha Świętego i w Kościele spotykają Chrystusa - zmartwychwstałego Pana i przyjmują Go jako najpiękniejszy sposób na życie – dodaje duszpasterz młodzieży.

Na program „Rio w Bieszczadach” złożą się: warsztaty pisania ikon, wodzirejskie i muzyczne oraz spotkania w grupach. W piątek zaplanowano nabożeństwo w duchu Taize, a w sobotę Wieczór Czuwania w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i „Noc konfesjonałów” w różnych kościołach wokół Jeziora Solińskiego.

Do uczestnictwa w tym czuwaniu w specjalnym liście metropolita przemyski abp Józef Michalik zaprosił także dorosłych mieszkańców Bieszczadów. Zwieńczeniem będzie niedzielna Msza św. z posłaniem do ewangelizacji na „digitalnym kontynencie”. Jedną z atrakcji „Rio w Bieszczadach” będą sobotnie Regaty o Puchar Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika.

Akcja jest jednocześnie przedłużeniem trwającej przez cały miniony tydzień Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów.

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Maria:
Serdeczne podziękowania dla Księdza Infułata i całej Redakcji Niedzieli za stworzenie nam, tym, którzy zostali w kraju możliwości przeżywania tego wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem. Ekipie w Rio szczególne podziękowania za doskonały przekaz...niektóre materiały z iście południowoamerykańskim temperamentem...Gratuluję pomysłu i realizacji.

Program 28. ŚDM w Rio de Janeiro: 23-28 lipca

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy