MR/kuriaczestochowa.pl

Rio in Częstochowa - dzień czwarty

Czwarty dzień Forum „Rio in Częstochowa!” przebiegał pod hasłem: „Ubóstwo i braterstwo”. Zorganizowany oz został w plenerze na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie młodzież udała się w oddzielnych grupach – męskich i żeńskich. Był czas na uwielbienie Pana Boga, konferencję, przemarsz terenami Jury oraz rozmowy i refleksje osobiste.

- Po śniadaniu około godz. 10:00 wyjechaliśmy z Seminarium w stronę Olsztyna, gdzie znajdują się ruiny zamku. Wzięliśmy udział w modlitwie uwielbienia, było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ w takiej bliskości z naturą, przy tak pięknej pogodzie mogliśmy skierować serca w stronę Pana Jezusa. Następnie udaliśmy się do domu rekolekcyjnego w ośrodku „Święta Puszcza”, gdzie wysłuchaliśmy konferencji pani Marii Pieńkowskiej dotyczącej kobiecości. Przekonywała nas ona, że kobieta jest stworzona na obraz i podobieństwo Boga, powinnyśmy o tym zawsze pamiętać. Szczególnie wtedy, gdy w naszym życiu pojawia się jakiś marazm, kiedy spada nasza samoocena. Warto wtedy skierować się ku Bogu i przekonać się o tym, że jesteśmy wyjątkowe. W czasie konferencji padło ciekawe porównanie ze „Shreka” o tym, że kobieta ma warstwy jak cebula. Jak ściągniemy z siebie wszystkie warstwy zranień, zwątpienia to dotrzemy do rdzenia i zrozumiemy, że jesteśmy na Boże podobieństwo. To powinno być dla nas źródłem siły – relacjonuje Ewa Macała.
- Kolejnym punktem był przemarsz, który był możliwością porozmawiania, refleksji i modlitwy. Ostatni odcinek drogi odbywał się w ciszy. Był to czas na skupienie się na słowach, które padły w czasie konferencji. Szłyśmy trzema trasami, podzieleni na mniejsze grupy, mogłyśmy dzięki temu porozmawiać o naszych problemach osobistych. Szli z nami księża, którzy wspierali nas dobrym słowem, pomagali nam rozstrzygać te refleksje, które przyszły nam na myśl po konferencji. Zwieńczeniem tego piątkowego popołudnia na Jurze była Msza św. w drewnianym kościółku pw. św. Idziego w Zrębicach – dodała Ewa Macała.
Ostatnim punktem czwartego dnia Forum będzie Wieczór miłosierdzia, w czasie którego młodzi ludzie w ciszy i odosobnieniu będą kontemplować i uwielbiać Pana Boga. Sobota (27 lipca) będzie głównym dniem obchodów „Rio in Częstochowa!” O godzinie 9:45 będzie można wysłuchać konferencji Otto Neubauera. O godz. 12:45 w ogrodzie seminaryjnym odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. O 20:30 rozpocznie się Wieczór chwały, w czasie którego wystąpią zespoły: OhMy z Czech, Under Trees, stronaB oraz Bęsiu. Będzie można także wysłuchać świadectwa wiary byłego gangstera – Johna Pridmore’a. Po północy nastąpi telemostowe połączenie z Rio de Janeiro.

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy