md / Kraków / KAI

Młody Kościół świętuje - Rio w Krakowie rozpoczęte

Kilka tysięcy młodych ludzi zgromadziło się 27 lipca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na spotkaniu „Rio w Krakowie” w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata uczestniczącą w ŚDM w Rio de Janeiro. Uroczyste wprowadzenie Krzyża Młodych i ikony zapoczątkowało radosne świętowanie młodego Kościoła w Krakowie.

Bazylika Bożego Miłosierdzia wypełniona jest młodymi, którzy śpiewają, klaskają i machają wielobarwnymi flagami. „Liczyliśmy na to po cichu, że będzie Was wielu! Wasz widok napawa radością i optymizmem. Bardzo się cieszę, że jesteście!” – powiedział bp Damian Muskus witając młodzież.
„Liczymy na świadectwo wiary Ojca Świętego Franciszka, który całym swoim życiem, codziennie udowadnia, że warto ufać Chrystusowi. Tutaj w Łagiewnikach chcemy ofiarować swoje życie, wszystkie troski Panu Jezusowi Miłosiernemu” – mówiła przed rozpoczęciem spotkania Aneta z Lanckorony.
Młodzi podkreślają, że bardzo potrzebują siły do wytrwania w wierze. Wielu mówi, że nie mogli pojechać do Rio, a bardzo chcieli spotkać się z papieżem Franciszkiem. „Papież Franciszek jest super człowiekiem i bardzo bym chciała go spotkać. Nie mogłam pojechać do Rio, więc mam nadzieję, że tutaj doświadczę, jak to jest być przy nim” – wyznała Ola. „Tutaj jest taka atmosfera, której nigdzie nie znajdę. Tu się czuje Boga, oddycha Nim i dusza sama się garnie do Niego” – dodał Mateusz.
Po uroczystej inauguracji „Rio w Krakowie” młodzież modliła się w Godzinie Miłosierdzia. Przed uczestnikami jeszcze konferencja o spowiedzi o. Jordana Śliwińskiego i konferencja s. Gaudii Skass o miłosierdziu. Później odbędzie się nabożeństwo pokutne, a młodzi będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Popołudniową część spotkania zakończą radosne tańce lednickie.
O godz. 20.00 młodzi przejdą drogą wiary w procesji światła do Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, gdzie bp Damian Muskus odprawi dla nich Mszę św. W nocy rozpocznie się czuwanie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodymi zgromadzonymi w Rio de Janeiro.
Internetową transmisję krakowskiego spotkania ogląda ponad 25 tys. osób.

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

  • Aga | 5.60.113.*

    Było cudownie. Czuło się Boga wszędzie. Może po wyjściu ze szpitala nie mogłam być na całym spotkaniu Młodych ale niczego nie żałuję!!! Byłam krócej ale wiele skorzystałam. Było to coś wspaniałego. Będę o Tym pamiętać zawsze: " Chrystus nas zaprasza Przyjdźcie przyjaciele, Chrystus nas posyła bądźcie misjonarzami" . To w życiu się liczy Bóg i Jego miłość.

    2013-10-03 21:34

Najnowsze komentarze

Maria:
Serdeczne podziękowania dla Księdza Infułata i całej Redakcji Niedzieli za stworzenie nam, tym, którzy zostali w kraju możliwości przeżywania tego wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem. Ekipie w Rio szczególne podziękowania za doskonały przekaz...niektóre materiały z iście południowoamerykańskim temperamentem...Gratuluję pomysłu i realizacji.

Program 28. ŚDM w Rio de Janeiro: 23-28 lipca

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy