Paweł Bieliński (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

Młodzi Brazylijczycy o ŚDM i papieżu Franciszku

Światowy Dzień Młodzieży jest jedyną w swoim rodzaju okazją dla młodych katolików, by pokazać światu, jaka w nich tkwi siła – uważa 17-letni Gustavo Nunez, student biomedycyny z brazylijskiego miasta Goiânia.

O. Waldemar Gonczaruk CSsR

– Te spotkania dają poczucie przynależności do grupy – dodaje 18-letnia Suellen Esposito, studentka dietetyki z Rio de Janeiro, która uczestniczyła już w ŚDM w Madrycie. Jej zdaniem nie sposób opisać chwil przeżywanych w obecności Ojca Świętego.
- To spotkanie młodzieży w Brazylii, w obecności papieża, wzmacnia moją dumę z tego, że jestem w gronie katolików – wyznaje 19-letni student chemii z Ceilândii koło Brasílii, Alcemyr Alves.
Aline Silva, 21-letnia studentka administracji z miasta Cuiabá zauważa, że to papież sprawił, iż tak wielu ludzi z daleka przybyło na ŚDM. 20-letni Rodrigo César, student dziennikarstwa z Natalu dodaje, że dzięki papieżowi Franciszkowi młodzi ludzie przestali się wstydzić przyznawania do tego, że są katolikami. Z kolei studiującemu mechatronikę, 26-letni Estéfano Tradowi z Belo Horizonte bardzo się podoba to, że papież publikuje swe przesłania w internecie, gdyż w ten sposób jest on blisko ludzi.
33-letnia Thaís Braga, pracownik administracyjny w São Paulo zaznacza, że utożsamia się z papieżem, który zrezygnował z niektórych rytuałów kościelnych i przyjął postawę pokory. Jej rówieśnik Gislan Vieira, nauczyciel z Teresiny podkreśla, że papież Franciszek jest „inteligentnym przywódcą duchowym”, który ma w sobie wszystkie zalety, potrzebne do wytyczenia nowych przestrzeni dla Kościoła.
Według 18-letniej Tayane Rogério, studentki architektury z Itajaí, papież Franciszek kładzie nacisk na współczucie i życie we wspólnocie, co jest także bliskie współczesnej młodzieży.

Zobacz także:

Brazylijska prasa z entuzjazmem o ŚDM w Krakowie

Relacje, podsumowania, komentarze z pielgrzymki papieża Franciszka na 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro dominują w dzisiejszej brazylijskiej prasie. ... »

Spotkanie z wolontariuszami

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy