ks.mf / Częstochowa

Rio in Częstochowa - dzień piąty

„Idźcie i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów!”- pod takim hasłem przebiegał piąty dzień Europejskiego Forum Młodych 2013 „Rio in Częstochowa”, który odbywa się przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. "Nasza wiara to nie 50 minut w czasie Mszy św., ale wyniesienie tej wiary na ulice, do ubogich" - usłyszeli uczestnicy podczas Eucharystii.

Magdalena Niebudek

Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo metropolita częstochowski. Homilię wygłosił w języku angielskim ks. Robert Sarno z Nowego Jorku, pracownik Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Ks. Sarno podkreślił, że Bóg jest nieskończoną miłością i od nas zależy, czy wybierzemy Jezusa czy Barabasza na swego życiowego przewodnika. - Jezus daje nam przykazanie, aby kochać bliźnich bez granic, aby oddać się całkowicie Bogu - mówił ks. Sarno.
„Poncjusz Piłat zapytał ludzi, czy wybierają Barabasza czy Jezusa. Imię Barabasz składa się z dwóch słów: syn ojca. Ludzie poproszeni zostali o wybór, mieli wybrać jednego spośród dwóch – albo Jezusa, albo Barabasza. Albo syna diabła, który mordował i używał przemocy, albo Syna Nieskończonego Ojca, który przynosi Pokój i Światło. My stajemy dziś przed takim samym wyborem: kto będzie naszym mistrzem wybieramy my sami” - kontynuował ks. Sarno.
Kaznodzieja przypomniał młodym ludziom, że „Bóg jest siłą, kocha nas i pyta kogo wybieramy.” - Ta miłość musi wychodzić z nas, to współodczuwanie musi mieć swe korzenie w Jezusie Chrystusie, w Synu Ojca. Dziś jesteśmy proszeni o dokonanie wyboru: komu będziemy służyć - mówił ks. Sarno.
„Nasza wiara to nie 50 minut w czasie Mszy św., ale wyniesienie tej wiary na ulice, do ubogich. Potrzebujemy Boga i siebie nawzajem. Bóg kocha nas całkowicie, sprawia że jesteśmy silniejsi jako bracia i siostry. Chce, abyśmy żyli w Nim, ponieważ Jego życie i Jego miłość jest ponad wszystko” - dodał ks. Robert Sarno.
Dziś wieczorem w godz. 20.30-3.00 w ogrodzie przy Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji odbędzie się „Wieczór Chwały”, na który składają się: Koncerty, świadectwa, muzyka, czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz transmisja z Rio de Janeiro.
Wśród muzyków zagrają z Polski: Bęsiu, raper, który podzieli się także swoim doświadczeniem wiary, stronaB i z zagranicy: UnderTrees, zespół muzyczny łączący Francję, Słowację i Wybrzeże Kości Słoniowej oraz OhMy, rockowi muzycy z Czech.
Uczestnicy „Wieczoru Chwały” będą mogli posłuchać historii Johna Pridmore'a z Anglii, który przeszedł drogę nawrócenia od gangstera do katolickiego speakera.
„Rio in Częstochowa!” - Europejskie Forum Młodych 2013 odbywa się równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro i zakończy się 28 lipca.
Organizatorami Forum jest Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy