tom, st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Spotkanie z wolontariuszami

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego „płynięcia pod prąd”. Ojciec Święty spotkał się z kilkoma tysiącami wolontariuszy w Pawilonie 5 Centrum Kongresowego.

flickr.com/ZenitPro

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego „płynięcia pod prąd”.
Papież Franciszek porównał posługę wolontariuszy do misji św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi. Powiedział im, by byli zawsze wielkoduszni wobec Boga oraz innych ludzi. Dodał, że niczego się wtedy nie traci, a wręcz przeciwnie otrzymuje się wielkie bogactwo życia!
W obliczu szerzącej się kultury tymczasowości, kiedy wielu głosi, że trzeba „cieszyć się” chwilą, że nie warto angażować się całe życie, bo nikt nie wie, co przyniesie przyszłość Ojciec Święty zaapelował do młodych, by buntowali się przeciwko owej kulturze względności, która jest w istocie przekonana, że nie są oni w stanie podjąć odpowiedzialności i prawdziwie kochać. „Ufam wam młodym i modlę się za was. Miejcie odwagę «płynąć pod prąd». Odważcie się być szczęśliwymi!” zaapelował.
Papież zachęcił też młodych, by modlili się o odkrycie swego powołania. Zapewnił, że on również będzie pamiętał o nich w swoich modlitwach.
Papieża powitały okrzyki: "Viva Papa Francisco!" Ojciec Święty otrzymał bukiet białych kwiatów. Dwoje wolontariuszy Brazylijczyk i Polka podziękowali papieżowi za obecność w Rio de Janeiro podczas Światowego Dnia Młodzieży.
Pochodząca z Polski wolontariuszka Wiktoria Katarzyna Czekaj podziękowała Franciszkowi za to, że wybrał "nasz piękny kraj, Polskę na miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży". "Zawieziemy do Polski tą radosną nowinę" - zapewniła Wiktoria i wręczyła papieżowi biało-czerwoną koszulkę z napisem: "Papież Franciszek".
W sumie uczestnikom ŚDM służyło 60 tys. wolontariuszy z całego świata. Było wśród nich 165 Polaków.

Zobacz także:

Brazylijska prasa z entuzjazmem o ŚDM w Krakowie

Relacje, podsumowania, komentarze z pielgrzymki papieża Franciszka na 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro dominują w dzisiejszej brazylijskiej prasie. ... »

Pełny sukces papieskiej pielgrzymki do Brazylii

Myślę, że jest to podróż, zakończona pełnym sukcesem i realizacją wyznaczonych celów – stwierdził w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego jego dyrektor, a zarazem rzecznik Watykanu, ks.... ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Aga:
Było cudownie. Czuło się Boga wszędzie. Może po wyjściu ze szpitala nie mogłam być na całym spotkaniu Młodych ale niczego nie żałuję!!! Byłam krócej ale wiele skorzystałam. Było to coś wspaniałego. Będę o Tym pamiętać zawsze: " Chrystus nas zaprasza Przyjdźcie przyjaciele, Chrystus nas posyła bądźcie misjonarzami" . To w życiu się liczy Bóg i Jego miłość.

Młody Kościół świętuje - Rio w Krakowie rozpoczęte

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy