ks. mf / Częstochowa

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali konferencji Martina Fenkarta z Austrii, odpowiedzialnego za wspólnotę „Emmanuel” w Europie.

- Zdecydowaliście się przeżyć te 6 dni dla Chrystusa, co może być zatem waszym następnym krokiem? – zapytał zebraną młodzież Martin Fenkart. - Może to być bardzo prosta decyzja. Jeśli uważacie, że wspólnota pomoże wam jeszcze mocniej kochać Jezusa, będziemy się bardzo cieszyć, jeśli będziecie chcieli nam w niej towarzyszyć.
Podkreślił, że cechą szczególną Wspólnoty „Emmanuel” jest modlitwa, zwłaszcza adoracja. - Przychodzimy na nią w ciszy, patrzymy na Jezusa a On na nas - mówił odpowiedzialny za wspólnotę „Emmanuel” w Europie. - W naszym statucie jest zapisane, aby służyć biednym, papież Franciszek pokazuje nam najlepiej jak żyć w taki sposób. Współodczuwanie jest drugą cechą naszej wspólnoty. Trzecim punktem jest misja.
"Rio in Częstochowa!" - Europejskie Forum Młodych 2013 odbywały się równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Organizatorami Forum byli Wspólnota „Emmanuel” we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. „Rio in Częstochowa” było czasem pełnym modlitwy, koncertów, świadectw, muzyki. W trakcie Forum odbyło się także czuwanie z papieżem Franciszkiem dzięki transmisji z Rio de Janeiro.

Zobacz także:

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Rio in Częstochowa - dzień piąty

„Idźcie i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów!” - pod takim hasłem przebiegał piąty dzień Europejskiego Forum Młodych 2013 „Rio in Częstochowa”, który odbywa się przy Wyższym... ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Maria:
Serdeczne podziękowania dla Księdza Infułata i całej Redakcji Niedzieli za stworzenie nam, tym, którzy zostali w kraju możliwości przeżywania tego wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem. Ekipie w Rio szczególne podziękowania za doskonały przekaz...niektóre materiały z iście południowoamerykańskim temperamentem...Gratuluję pomysłu i realizacji.

Program 28. ŚDM w Rio de Janeiro: 23-28 lipca

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy