Anna Bensz-Idziak

Świebodzin młodych

Dwudzieste ósme Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Rio de Janeiro. Młodzi ludzie od 23 do 28 lipca spotykają się u stóp brazylijskiego posągu Jezusa Zbawiciela. Do tych, którzy nie dotarli do Ameryki Południowej skierowane zostało zaproszenie - „Przyjedźcie do Świebodzina!”.

27 i 28 lipca młodzież z zachodniej Polski spotyka się w Świebodzinie na błoniach przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. - Papież Benedykt XVI w swoim orędziu na Światowe Dni Młodzieży wprost odwołuje się do figury Jezusa z otwartymi ramionami z Rio i to dało nam motywację do tego, że powinniśmy spróbować zorganizować takie spotkanie, bo również u nas w Świebodzinie znajduje się figura Jezusa – mówi ks. Robert Patro dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej. – Dlatego chcemy w łączności z młodymi z całego świata przyjrzeć się papieskiemu orędziu przypominającemu nam wezwanie do głoszenia Ewangelii.

Ze spotkania w Świebodzinie cieszy się bp Stefan Regmunt: - Chcemy, żeby w naszej diecezji działo się coś dobrego – zarówno religijnie i pozareligijnie – mówi bp Regmunt. – Taka inicjatywa jest ważna dla ludzi młodych, którzy potrzebują grupy, wspólnoty. Sami nie potrafią być szczęśliwi. To spotkanie nie będzie polegało na tworzeniu swojego klimatu, ale będzie przeżywane we wspólnocie i jedności z Ojcem Świętym.

W ramach sobotnio-niedzielnego wydarzenia zaplanowano czas na wspólną modlitwę, śpiew i taniec, spotkanie ze świadkami wiary, misterium ziarna wiary, orędzie o ewangelizacji, Eucharystię oraz koncerty - Siewców Lednicy i Tymczasowej Formacji Prowizorycznej (Projekt TFP). Młodzi zgromadzeni w Świebodzinie będą mogli doświadczyć atmosfery panującej w Brazylii. - Połączymy się poprzez telemost z Rio de Janeiro, gdzie Ojciec Święty Franciszek spotka się na czuwaniu modlitewnym z młodzieżą z całego świata – mówi Bartłomiej Dobrzyński współorganizator przedsięwzięcia. Każdy z uczestników spotkania otrzyma ciekawy gadżet, tj. „Jezusowe okulary”, dzięki którym będzie widział świat „przez pryzmat Jezusa Chrystusa”.

„Polskie Rio” zaplanowane zostały ze względu na dużą odległość tegorocznego święta młodych od naszego kraju. Stąd też oprócz Świebodzina podobne spotkania odbywają się również w kilku innych miejscach w Polsce - w Płocku, Częstochowie i Katowicach, w Bieszczadach i Krakowie.

Aktualne informacje dotyczące organizacji i programu spotkania www.sdmswiebodzin.pl

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy