ks.mf / Częstochowa

Rio in Częstochowa: Kościół potrzebuje świeżości waszej wiary

Bez młodych ludzi Kościół nie ma przyszłości - mówił w homilii 23 lipca abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Europejskiego Forum Młodych 2013 – Rio in Częstochowa. Eucharystia sprawowana była przy Wyższym Seminarium Duchownym.

Magdalena Niebudek

– Kościół w Roku Wiary wezwany przez Chrystusa do jeszcze większego wysiłku ewangelizacyjnego, potrzebuje was. Kościół potrzebuje waszej energii, autentyczności, pełnej entuzjazmu woli wzrastania w łasce i solidarności międzyludzkiej, świeżości waszej wiary – mówił abp Depo.

Podkreślił, że wydarzenia związane z wizytą Ojca Świętego w Rio de Janeiro „to nie tylko festiwal młodości, ale i bardzo ważne duchowe zadanie”. – Trzeba czynić siebie świadkami Chrystusa i czynić uczniami tych, którzy oddalili się od Niego i Jego Kościoła - zachęcał.

"Rio in Częstochowa!" - Europejskie Forum Młodych 2013 odbywa się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych są tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie a hasłem słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19).

Organizatorami Forum jest Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

Historia Europejskiego Forum Młodych sięga roku 1991. Wówczas kilkuset młodych ludzi zebrało się w niemieckim Altötting w trakcie swojej drogi na Światowe Dni Młodzieży do Częstochowy. Od roku 1996 co roku spotykało się w tym bawarskim miasteczku coraz więcej osób, aby razem przeżywać wiarę i rozmawiać o Bogu.

Organizatorem wszystkich wydarzeń była i nadal jest katolicka Wspólnota Emmanuel, która skupia ludzi różnych stanów: małżeństwa, osoby samotne, księży i osoby konsekrowane, które chcą żyć wedle ewangelicznych ideałów.

Zobacz także:

Zakończyło się Europejskie Forum Młodych „Rio in Częstochowa”

Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali... ... »

Duch Święty nas orzeźwiał

Plac przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie 27 lipca zmienił się w istną patelnię. ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy