Wiadomości

Brazylijska prasa z entuzjazmem o ŚDM w Krakowie

ks. ak (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Relacje, podsumowania, komentarze z pielgrzymki papieża Franciszka na 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro dominują w dzisiejszej brazylijskiej prasie. ... »

Spotkanie z wolontariuszami

tom, st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Pełny sukces papieskiej pielgrzymki do Brazylii

st (KAI/RV) / Rio de Janeiro / KAI

Myślę, że jest to podróż, zakończona pełnym sukcesem i realizacją wyznaczonych celów – stwierdził w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego jego dyrektor, a zarazem rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi SJ. ... »

Już jest oficjalna strona Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – krakow2016.com

md / Kraków / KAI

Wystartowała już oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. ... »

Kraków - stolicą ŚDM 2016!!!

KM

Jest oficjalne potwierdzenie: Kraków będzie stolicą Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. - ogłosił papież Franciszek ... »

Z udziałem ok. 3 mln rozpoczęła się Msza św. wieńcząca ŚDM

tom, rl (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Z udziałem ok. 3 mln rozpoczęła się pod przewodnictwem papieża Franciszka Msza św. "rozesłania" wieńcząca 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Jak przebiegła noc na Copacabanie

Minionej nocy Copacabana zamieniła się w wielki hostel pod chmurką. Setki tysięcy uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży spały zarówno na plaży, jak i na ciągnącej się wzdłuż niej alei Atlantyckiej oraz na dochodzących do niej uliczkach. Zajęte były przez nich także parki w tej dzielnicy, położonej nad Oceanem Atlantyckim. ... »

Czuwanie modlitewne na Copacabanie

Pawel Bielinski (KAI Rio de Janeiro), st, rl / Rio de Janeiro/KAI

Cywilizacja bardziej sprawiedliwa i braterska zaczyna się od przemiany serca – stwierdził Ojciec Święty podczas wieczornego czuwania z młodzieżą. ... »

Musical o Janie Pawle II

da (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

Historia życia Karola Wojtyły, opowiedziana portugalskimi pieśniami i ilustrowana zdjęciami miejsc związanych z jego życiem. ... »

Młodzi Brazylijczycy o ŚDM i papieżu Franciszku

Paweł Bieliński (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

Światowy Dzień Młodzieży jest jedyną w swoim rodzaju okazją dla młodych katolików, by pokazać światu, jaka w nich tkwi siła – uważa 17-letni Gustavo Nunez, student biomedycyny z brazylijskiego miasta Goiânia. ... »

60 tys. wolontariuszy

Paweł Bieliński (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

W sprawnym przebiegu obchodów XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro pomaga aż 60 tys. wolontariuszy. ... »

Polskie katechezy podczas ŚDM

da (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

Pełne kościoły, wiele pytań ze strony młodzieży, a na koniec entuzjastyczne oklaski – tak było podczas katechez, głoszonych przez polskich biskupów w Rio de Janeiro. ... »

Papież spotkał się z elitami życia politycznego, gospodarczego i świata kultury Brazylii

tom, st (KAI) / Rio de Janerio / KAI

O docenienie oryginalnej tradycji kulturowej swego narodu, kształtowanie relacji społecznych w oparciu o zasadę solidarności oraz rozwijanie dialogu zaapelował papież Franciszek. ... »

Wzięli ślub podczas Światowego Dnia Młodzieży

da (KAI Rio de Janeiro) / Rio de Janeiro / KAI

Wybierając datę ślubu: 13 lipca 2013, nie wiedzieli, że w tym czasie będą trwały Światowe Dni Młodzieży, w których chcieli wziąć udział. Kiedy okazało się, że to czas Tygodnia Misyjnego, podjęli decyzję: pobiorą się w Brazylii. ... »

Franciszek odprawił Mszę św. z biskupami i duchowieństwem uczestniczącymi ŚDM

tom, st, ks.ak (KAI) / Rio de Janeiro/ KAI

Powołaniem duchownych jest głoszenie Ewangelii, zwłaszcza ubogim i krzewienie kultury spotkania, będącej przeciwieństwem „kultury odrzucenia” - stwierdził papież Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. w katedrze św. Sebastiana. ... »

Najnowsze komentarze

Aga:
Było cudownie. Czuło się Boga wszędzie. Może po wyjściu ze szpitala nie mogłam być na całym spotkaniu Młodych ale niczego nie żałuję!!! Byłam krócej ale wiele skorzystałam. Było to coś wspaniałego. Będę o Tym pamiętać zawsze: " Chrystus nas zaprasza Przyjdźcie przyjaciele, Chrystus nas posyła bądźcie misjonarzami" . To w życiu się liczy Bóg i Jego miłość.

Młody Kościół świętuje - Rio w Krakowie rozpoczęte

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy