Przemówienia papieskie

Papież Franciszek podziękował Brazylijczykom i młodym za spotkania minionego tygodnia

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Opuszczając Brazylię Papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom Światowych Dni Młodzieży. ... »

Papież do wolontariuszy: bądźcie zawsze wielkoduszni

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Papież do biskupów Ameryki Łacińskiej: Kościół ma służyć!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Biskupi powołani są, by być sługami Świętego Wiernego Ludu Bożego – stwierdził Ojciec Święty spotykając się z Komitetem Koordynacyjnym Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM). ... »

Papież wzywa młodzież do odważnego i hojnego świadczenia o Jezusie i Ewangelii

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Do odważnego i hojnego świadczenia o Jezusie i Jego Ewangelii zachęcił papież młodych podczas Mszy św. sprawowanej na plaży Capocabana. ... »

Lepszy świat zaczyna się od przemiany serca

Radio Watykańskie/RIRM

Cywilizacja bardziej sprawiedliwa i braterska zaczyna się od przemiany serca, a serce każdego może się zmienić, jeśli zostanie dotknięte przez Chrystusa – stwierdził papież Franciszek podczas wieczornego czuwania z młodzieżą na plaży Copacabana w Rio de Janeiro. ... »

Kościół musi towarzyszyć także ludziom zagubionym

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

„Potrzebujemy Kościoła, który potrafi prowadzić dialog z tymi uczniami, którzy uciekają z Jerozolimy, włóczą się bez celu, sami, ze swoim zawodem, rozczarowaniem chrześcijaństwem uważanym już za ziemię jałową, bezowocną, niezdolnym do generowania sensu” - stwierdził papież Franciszek. ... »

Brazylia musi szanować swą tradycję, budować solidarność i dialog

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

O docenienie oryginalnej tradycji kulturowej swego narodu, kształtowanie relacji społecznych w oparciu o zasadę solidarności oraz rozwijanie dialogu zaapelował Ojciec Święty. ... »

Nie kierujcie się jedynie skutecznością i pragmatyzmem

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Papieska homilia podczas Mszy św. sprawowanej z biskupami, którzy towarzyszą młodym na Światowym Dniu Młodzieży 2013. ... »

Krzyż Chrystusa wzywa nas do miłości braci i sióstr

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro/KAI

Ojciec Święty zachęcił uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, by kochali każdego brata i siostrę miłością Chrystusa. ... »

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

"Dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i strzec" - stwierdził papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" odmawianą z balkonu kurii metropolitalnej w Rio de Janeiro. ... »

Papież do młodych Argentyńczyków: Kościół musi wyjść na ulice

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek 25 lipca podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Bądźcie uczniami i misjonarzami Chrystusa!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Obecność Chrystusa w naszym życiu czyni je sensownym, owocnym, pozwalającym rozwijać wiarę, nadzieję i miłość – stwierdził papież podczas Liturgii Słowa Święta Powitania XXVIII Światowego Dnia Młodzieży na plaży Copacabana. ... »

Witajcie na tym wielkim święcie wiary!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Celem Światowego Dnia Młodzieży jest odnowienie przez młodych swojej wierności wobec Jezusa Chrystusa i Jego odkupieńczego krzyża – stwierdził papież otwierając Święto Powitania na plaży Copacabana. ... »

Papież w dzielnicy biedy apeluje o krzewienie kultury solidarności

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

O promowanie kultury solidarności zaapelował Ojciec Święty odwiedzając dzielnicę biedy - fawewlę Varginha w Rio de Janeiro. Wskazał, że miarą wielkości społeczeństwa jest to, jak traktuje ono najbardziej potrzebujących. Wezwał też do obrony życia ludzkiego, rodziny, zapewnienia edukacji integralnej, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Osoby rozczarowane korupcją zachęcił, by jako pierwsze niosły dobro i nie przyzwyczajały się do zła. ... »

Nie pozwólcie, by wam skradziono nadzieję!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Przemówienie papieskie podczas inauguracji pawilonu dla uzależnionej młodzieży w Szpitalu św. Franciszka z Asyżu w Rio de Janeiro. ... »

Najnowsze komentarze

kasia:
Fantastyczne są te relacje, dziękujemy wam!

Czego pielgrzymi w Rio potrzebują najbardziej?

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy