Przemówienia papieskie

Papież Franciszek podziękował Brazylijczykom i młodym za spotkania minionego tygodnia

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Opuszczając Brazylię Papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom Światowych Dni Młodzieży. ... »

Papież do wolontariuszy: bądźcie zawsze wielkoduszni

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Papież do biskupów Ameryki Łacińskiej: Kościół ma służyć!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Biskupi powołani są, by być sługami Świętego Wiernego Ludu Bożego – stwierdził Ojciec Święty spotykając się z Komitetem Koordynacyjnym Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM). ... »

Papież wzywa młodzież do odważnego i hojnego świadczenia o Jezusie i Ewangelii

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

Do odważnego i hojnego świadczenia o Jezusie i Jego Ewangelii zachęcił papież młodych podczas Mszy św. sprawowanej na plaży Capocabana. ... »

Lepszy świat zaczyna się od przemiany serca

Radio Watykańskie/RIRM

Cywilizacja bardziej sprawiedliwa i braterska zaczyna się od przemiany serca, a serce każdego może się zmienić, jeśli zostanie dotknięte przez Chrystusa – stwierdził papież Franciszek podczas wieczornego czuwania z młodzieżą na plaży Copacabana w Rio de Janeiro. ... »

Kościół musi towarzyszyć także ludziom zagubionym

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

„Potrzebujemy Kościoła, który potrafi prowadzić dialog z tymi uczniami, którzy uciekają z Jerozolimy, włóczą się bez celu, sami, ze swoim zawodem, rozczarowaniem chrześcijaństwem uważanym już za ziemię jałową, bezowocną, niezdolnym do generowania sensu” - stwierdził papież Franciszek. ... »

Brazylia musi szanować swą tradycję, budować solidarność i dialog

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro / KAI

O docenienie oryginalnej tradycji kulturowej swego narodu, kształtowanie relacji społecznych w oparciu o zasadę solidarności oraz rozwijanie dialogu zaapelował Ojciec Święty. ... »

Nie kierujcie się jedynie skutecznością i pragmatyzmem

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Papieska homilia podczas Mszy św. sprawowanej z biskupami, którzy towarzyszą młodym na Światowym Dniu Młodzieży 2013. ... »

Krzyż Chrystusa wzywa nas do miłości braci i sióstr

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro/KAI

Ojciec Święty zachęcił uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, by kochali każdego brata i siostrę miłością Chrystusa. ... »

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

"Dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i strzec" - stwierdził papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" odmawianą z balkonu kurii metropolitalnej w Rio de Janeiro. ... »

Papież do młodych Argentyńczyków: Kościół musi wyjść na ulice

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek 25 lipca podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro. ... »

Bądźcie uczniami i misjonarzami Chrystusa!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Obecność Chrystusa w naszym życiu czyni je sensownym, owocnym, pozwalającym rozwijać wiarę, nadzieję i miłość – stwierdził papież podczas Liturgii Słowa Święta Powitania XXVIII Światowego Dnia Młodzieży na plaży Copacabana. ... »

Witajcie na tym wielkim święcie wiary!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Celem Światowego Dnia Młodzieży jest odnowienie przez młodych swojej wierności wobec Jezusa Chrystusa i Jego odkupieńczego krzyża – stwierdził papież otwierając Święto Powitania na plaży Copacabana. ... »

Papież w dzielnicy biedy apeluje o krzewienie kultury solidarności

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

O promowanie kultury solidarności zaapelował Ojciec Święty odwiedzając dzielnicę biedy - fawewlę Varginha w Rio de Janeiro. Wskazał, że miarą wielkości społeczeństwa jest to, jak traktuje ono najbardziej potrzebujących. Wezwał też do obrony życia ludzkiego, rodziny, zapewnienia edukacji integralnej, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Osoby rozczarowane korupcją zachęcił, by jako pierwsze niosły dobro i nie przyzwyczajały się do zła. ... »

Nie pozwólcie, by wam skradziono nadzieję!

tłum. st (KAI) / Rio de Janeiro

Przemówienie papieskie podczas inauguracji pawilonu dla uzależnionej młodzieży w Szpitalu św. Franciszka z Asyżu w Rio de Janeiro. ... »

Najnowsze komentarze

Aga:
Było cudownie. Czuło się Boga wszędzie. Może po wyjściu ze szpitala nie mogłam być na całym spotkaniu Młodych ale niczego nie żałuję!!! Byłam krócej ale wiele skorzystałam. Było to coś wspaniałego. Będę o Tym pamiętać zawsze: " Chrystus nas zaprasza Przyjdźcie przyjaciele, Chrystus nas posyła bądźcie misjonarzami" . To w życiu się liczy Bóg i Jego miłość.

Młody Kościół świętuje - Rio w Krakowie rozpoczęte

Niedziela Młodych

Franciszek na Twitterze

Polecamy

Rio w Polsce

Nasze serwisy