Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Sylwia Micyk za: http://www.krakow2016.com/

Aplikacja ŚDM 2016 – wkrótce dostępna!

„Pielgrzym” – to specjalna aplikacja przeznaczona dla pielgrzymów, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży. Będą jej mogli używać również mieszkańcy Krakowa. Spełnia funkcje mobilnego przewodnika, mapy i informatora. Aplikacja została stworzona we współpracy Komitetu Organizacyjnego ŚDM z firmą Comarch.

Aplikacja ŚDM 2016 ułatwi poruszanie się po Krakowie i okolicach w czasie trwania ŚDM. Będzie darmowa i dostępna w dziewięciu językach, dzięki czemu przybysze z całego świata będą mogli bez problemu wybrać język, w którym się porozumiewają. Każdy użytkownik będzie mógł spersonalizować aplikację, poprzez wprowadzenie swojego miejsca zakwaterowania, katechez, w których chce uczestniczyć lub miejsc, które chciałby odwiedzić. Główne funkcjonalności będą dostępne w trybie offline, co umożliwi pracę nawet w sytuacji utrudnionego dostępu do Internetu. W aplikacji dostępna będzie mapa, na której zaznaczone zostaną miejsca najważniejszych wydarzeń w czasie ŚDM. Możliwe będzie wyznaczenie trasy od lokalizacji, w której aktualnie znajduje się pielgrzym, do wybranego punktu na mapie. Nie zabraknie przewodników pomagających pielgrzymom w dotarciu i zwiedzeniu interesujących miejsc w Krakowie. Aplikacja wyposażona jest również w rozmówki, teksty liturgiczne, modlitewniki oraz śpiewniki pomagające pielgrzymom w kontaktach i ułatwiające przeżycie duchowe Światowych Dni Młodzieży. W aplikacji znajdzie się spis najważniejszych numerów kontaktowych do służb odpowiadających za bezpieczeństwo, czy do placówek dyplomatycznych, dzięki czemu goście ŚDM nie muszą szukać ich na własną rękę, a ponadto będą mieli je w jednym i łatwo dostępnym miejscu. W aplikacji znajduje się bardzo pomocny harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM. Poza najważniejszymi uroczystościami religijnymi uwzględnia on także katechezy oraz wszelkie inicjatywy Festiwalu Młodych. Wszystkie te wydarzenia będzie można wyszukiwać według miejsca, w którym użytkownik aktualnie się znajduje. Korzystający z tej aplikacji otrzymają powiadomienia, jakie wydarzenia wkrótce się rozpoczną oraz gdzie będą miały miejsce. Aplikacja zawiera funkcje aktualizowane online – np. pogoda, powiadomienia o ewentualnych utrudnieniach lub zmianach w transporcie. „Pielgrzym” zakłada możliwość połączenia z mediami społecznościowymi. – Do kwietnia trwały testy aplikacji prowadzone przez Krakowski Park Technologiczny oraz młodzież z całego świata, ponieważ chcemy by była dla wszystkich zrozumiała i funkcjonalna – mówi Anna Chmura z Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Aplikacja jest sprawdzana, aktualizowana oraz uzupełniana, tak by na czas ŚDM mogła służyć milionom użytkowników. Wszystkich zainteresowanych aplikacją ŚDM „Pielgrzym” zachęcamy do obserwowania Snapchata ŚDM, gdzie na początku maja pojawi się audiowizualna prezentacja aplikacji.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy