Archiwum | O nas |
Do czego Bóg cię wzywa?
Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1, 38). To zdanie pochodzi ze sceny Zwiastowania Matce Bożej. Do młodziutkiej dziewczyny przychodzi posłaniec Boży z konkretną propozycją. Z słów Archanioła Gabriela wynika, że wolą Bożą jest, aby Ona,... »
Nowy numer

Grzegorz Głuch

Z Ducha Pocieszyciela

Przez ostatnie lata nosiłem w sobie wezwanie do pisania piosenek, które będą moimi bardzo szczerymi „psalmami”, opowieściami o sile Miłości i delikatności Bożego Serca, osobistymi modlitwami, wznoszonymi w czasie utrapienia, ale nade wszystko – pieśniami nadziei.

Nadzieja

W tych latach, w których nie brak było rozdarcia, niewytłumaczalnego cierpienia, wreszcie chwili otarcia się o śmierć, przychodziła NADZIEJA, która nie była stąd... I choć wiem, że sam nie chciałbym przechodzić przez tak trudne doświadczenia, to właśnie przez nie przyszedł głos, by pisać pieśni o zwycięstwie nadziei.

Ogień

Przez ten czas moje oczy, bardziej lub mniej świadomie, kierowały się na wersety księgi proroka Izajasza, opisującego świat, który tak bardzo przypominał ten nasz dzisiejszy. Dominowały w nich pogrążające opisy upadku i niewoli, czasem krańcowego zwątpienia i niewiary, w której nagle rodziło się wołanie o światło nadziei – OGIEŃ, który przenika nawet najgęstszy mrok. Stał się nim widziany kilkaset lat przed narodzinami Syn Boży, nazwany przez proroka imieniem EMMANUEL, znaczącym po prostu... Bóg jest z nami. Bóg bliski, współczujący, kochający.

Korzeń

Izajasz był zwany „piątym Ewangelistą” ze względu na jego niesamowicie realne i przenikliwe opisy, widziane tak dokładnie, jakby własnymi oczami. Wśród nich znalazł się obraz, który nikogo nie pozostawia bez wstrząsających emocji. Oto wyczekiwany Mesjasz, Książę Pokoju, teraz oskarżony i sponiewierany, w opisie niesprawiedliwej męki i śmierci, wygląda jak obumierający KORZEŃ, ledwie widoczny znad uschłej ziemi. Nie było dla mnie większego wyzwania, by ów tekst przeżyć, pojąć i wyśpiewać.

Pocieszyciel

Od momentu powstania Gospel Rain, sięgającego Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w sierpniu 1991 r., wciąż nie mogę nadziwić się, że w tym samym czasie i miejscu tak wielu nieprzeciętnych ludzi mogło się spotkać, a potem przez ćwierćwiecze tworzyć serce i historię zespołu, środowiska, wspólnoty. Wierzę, że jedyną przyczyną jest OGIEŃ, zapowiedziany przez Jezusa. Święty Duch. Pocieszyciel.

Grzegorz Głuch
Płyta Gospel Rain „OGIEŃ”

* * *

Konkurs!!!

Płyty Gospel Rain pt. „OGIEŃ”, wydane przez Edycję św. Pawła, mogą być Wasze.
Wystarczy tradycyjnie już polubić „Niedzielę Młodych” na Facebooku i dokończyć zdanie:
Duchu Pocieszycielu, potrzebuję Cię, bo…
Szczegóły na: facebook.com/NiedzielaMlodych/

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy