Archiwum | O nas |
Powiedzmy wszystkin o dobrych kapłanach
Łukasz Czechyra, młody wideobloger z Poznania, zamieścił na YouTube i w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) film pt. „Tylko powiedz wszystkim”, w którym apeluje, by brać w obronę dobrych księży »
Nowy numer

Oprac. ACh

Międzynarodowe lato w Taizé

Bracia ze wspólnoty Taizé wraz z wolontariuszami z pięciu kontynentów przyjmują przez wakacje młodych ludzi przybyłych z wielu krajów. Brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé w każdy czwartek wieczorem spotyka się z nimi w Kościele Pojednania.

Na całe lato przygotowano spotkania tematyczne wokół różnych problemów: przyjmowanie uchodźców, dialog międzyreligijny, solidarność, zagrożenia ekologiczne, wiedza i wiara. Jako prowadzący spotkania potwierdzili swoją obecność: Jean Vanier, założyciel Arki; Dominique Quinio, przewodnicząca francuskiego stowarzyszenia katolików świeckich SSF, zajmującego się społecznym nauczaniem Kościoła; Radia Bakkouch, przewodnicząca stowarzyszenia Coexister, gromadzącego wyznawców trzech wielkich religii monoteistycznych; Philippe Lamberts, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Taizé na ŚDM

Brat Alois wraz z kilkoma braćmi byli w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Prowadzili modlitwy ze śpiewami z Taizé w kościele św. Szczepana w centrum miasta. W dniach poprzedzających ŚDM dla młodych ludzi przyjmowanych w diecezji bielsko-żywieckiej bracia prowadzili modlitwy w Oświęcimiu, gdzie znajduje się obóz koncentracyjny Auschwitz.

Inne wydarzenia

• Od 28 sierpnia do 4 września w Taizé odbędzie się tygodniowe spotkanie dla osób w wieku 18-35 lat: studentów, młodych pracowników, wolontariuszy lub poszukujących pracy. Podczas tego tygodnia odbędzie się forum dzielenia się doświadczeniami i wiele warsztatów. Więcej informacji na stronie: www.taize.fr/pl_article19922.html

• Od kilku tygodni w Kotonu w Beninie przebywa grupa braci i młodych wolontariuszy. Biorą udział w ostatnim etapie przygotowań do najbliższego afrykańskiego etapu pielgrzymki zaufania przez ziemię, który odbędzie się na początku września. Więcej informacji: www.taize.fr/pl_article17591.html

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy