Archiwum | O nas |
Nie rozejdzie się z dymem
Czy konsumenci e-papierosów mogą być spokojni o swoje zdrowie? Czy faktycznie elektroniczny papieros nie szkodzi zdrowiu jak tradycyjna bibułkowa rurka wypełniona nikotyną? Postanowiłam to sprawdzić »
Nowy numer

Elżbieta Liberda

Z jednego źródła

...nie przyszliśmy na świat, aby wegetować. Aby zostawić ślad... trzeba mięć trochę odwagi, by zamienić kanapę na parę wygodnych butów.
Papież Franciszek

Mariusz Cygan/ŚDM

Słysząc te słowa, mam w głowie jedno wydarzenie z mojego życia. Kiedy pojawił się pomysł wyjazdu na ŚDM do Krakowa, pomyślałam, że dla mnie to niemożliwe – tyle kilometrów, tłok, pewnie upał, nie mam zdrowia, jestem po operacji biodra... Wiele osób odradzało mi, przekonywało, że przecież spotkanie z Papieżem mogę obejrzeć w telewizji. Moje serce bardzo pragnęło tam być. Wśród przyjaciół byli też tacy, którzy mówili: Zaufaj Jezusowi, przecież to Jego dzieło.

Któregoś dnia powiedziałam sobie: jadę, chcę ufać, pokażę wszystkim, gdzie jest siła. Wybrałam się w tę drogę. Nie była łatwa, ale wiara, zaufanie, miłość i pomoc ludzi, którzy byli wokół mnie, ofiara pozwoliły mi znieść te wszystkie trudy. Szczęśliwa dotarłam i trudno opisać to, czego doświadczyłam. To Pan Bóg tak naprawdę dał siłę... Po ludzku nie da się tego wytłumaczyć, nie żałuję tej decyzji. Kiedy na czuwaniu na Campus Misericordiae usłyszałam słowa, że trzeba zejść z kanapy i ruszyć w drogę, to było to, co się już we mnie dokonało, te słowa są prawdą.

To jedno wydarzenie dało początek następnym. Wciąż muszę stawać przed takimi decyzjami, które wymagają zaufania, zrobienia kroku. Teraz już wiem, że mam patrzeć nie na moje ograniczenia, zdrowie, nieśmiałość, brak odwagi, tylko iść i podejmować konkretne zadania. Tak naprawdę to Jezus uzdalnia, daje siłę, zdrowie, odwagę, pomysły... Bardzo mocno tego doświadczam w mojej pracy w parafii z młodzieżą oazową, przy podejmowaniu różnego rodzaju inicjatyw, np. bal wszystkich świętych, przy mojej posłudze we Wspólnocie Bożego Ojcostwa. To wszystko daje mi taką radość, której nikt mi nie odbierze, bo ta radość pochodzi z jednego źródła.

* * *

Warto przeczytać

Papież był w Polsce zaledwie 5 dni. Był to bardzo intensywny czas. Każdego dnia odbywał kilka spotkań, niewiele odpoczywał, w sumie wygłosił aż 15 przemówień – krótszych, jak te w Oknie Papieskim, i dłuższych, jak homilie i kazania.

Emocje opadły. Światowe Dni Młodzieży 2016 są już historią, ale czy słowa, które podrywały nas z kanap, dotykały do żywego, burzyły dotychczasowy sposób myślenia, możemy po prostu odłożyć na półkę?

W publikacji „Dotyk miłosierdzia. 10 spotkań z papieżem Franciszkiem” znajdziemy wypowiedzi Ojca Świętego i refleksje Agnieszki Bugały na temat papieskich słów.

Dotyk miłosierdzia. 10 spotkań z papieżem Franciszkiem
Agnieszka Bugała

Cena książki – 18 zł
Zamówienia: Redakcja „Niedzieli”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, tel. 34 369 43 52; 34 369 43 37; 34 365 19 17; 34 369 43 00; e-mail: kolportaz@niedziela.pl

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy