Archiwum | O nas |
Jak wygrać Lotto
Startujemy w dorosłe życie. Za chwilę pojawią się lub już pojawiły się dzieci. Przecież wielka wygrana zapewniłaby im przyszłość, a poza tym można byłoby tak szczodrze podzielić się z potrzebującymi... Dlaczego Bóg nie pozwoli nam trafić szóstki w Lotto? I czy... »
Nowy numer

km

W telegraficznym skrócie

Łukasz Frasunkiewicz/Biuro Prasowe LEDNICA 2000

Data
• 3 czerwca 2017, wigilia Zesłania Ducha Świętego

Hasło
• Idź i kochaj!

Patroni
• Maryja
• Zacheusz

Początek
Wystrzał armatni, procesja pod Bramę Rybę z relikwiami św. Wojciecha z Gniezna, świętych dominikańskich, kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, odlewem dłoni św. Jana Pawła II i krzyżem ŚDM z 1991 r.

Powitanie Prymasa Polski
– By czuć się dobrze, nie potrzebujecie komórki czy Facebooka, ale spotkania. By czuć się dobrze, potrzebujecie Jezusa i nawzajem siebie. Potrzebujecie Jezusa i Kościoła. Dlatego wybraliście się w drogę na Lednicę. Dlatego jesteśmy razem – powiedział abp Wojciech Polak.

Maryjna Lednica tegoroczna lednicka symbolika :
• różańce – „towarzysze drogi” dla młodych, nawiązujące do: 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140. rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 100. rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej
• różaniec z nieba od papieża Franciszka – dostarczony na spadochronie przez płk. Krzysztofa Szopińskiego
• kopie wizerunków Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, które uczestnicy spotkania powitali, leżąc krzyżem – w geście szacunku, uwielbienia i wdzięczności za wielowiekową obecność Maryi na ziemiach Polski
• pusta rama – nawiązanie do peregrynacji ramy obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po tym, jak w 1966 r. władze komunistyczne aresztowały obraz nawiedzenia.

Prezenty
• puzzle symbolizujące wspólnotę – dla każdego dwa elementy, które przed adoracją uczestnik wręczył osobie, którą wskazał mu Duch Święty
• ryngraf z Matką Bożą Niezawodnej Nadziei z Jamnej towarzyszący polskim rycerzom, powstańcom i patriotom – dla kapłanów oraz chusta z nadrukiem wizerunku Maryi – dla sióstr zakonnych.

Msza św. o zachodzie słońca
Pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, w koncelebrze Prymasa Polski i młodych kapłanów, z homilią bp. Grzegorza Rysia i jego pytaniami: – Miłość otrzymuje się jako dar. Wszystko inne możesz kupić, możesz zarobić, ale miłość musisz dostać. Jesteście gotowi przyjąć tę miłość, którą Bóg was kocha? Jesteście gotowi usuwać z siebie strach przed tą miłością? Jesteście gotowi prosić Boga, by usunął w was wszystkie blokady? Wpuścicie Go do siebie? Bez tego nie będziecie żyli. To jest doświadczenie miłości – idź i kochaj!

Słowo Franciszka
– Jezus chce do was przyjść i posłać was do braci, abyście dzielili się Jego miłością. Wie, że nie jest to łatwe, dlatego zsyła wam Ducha Świętego, który napełni was Jego mocą. Proście Go o odwagę. Proście Go, aby pomógł wam burzyć dzielące was mury i uzdolnił do rozumienia siebie nawzajem, do budowania jedności wszystkich ludzi. Wszystkich was, którzy gromadzicie się nad Jeziorem Lednickim, u źródeł chrzcielnych Polski, zawierzam opiece Maryi i z serca wam błogosławię.

Przed ŚDM Panama 2019
– ...czekamy na każdego z was, aby na naszej ziemi modlić się razem i dzielić się naszym spotkaniem z Jezusem, przez ręce Maryi, razem z Następcą św. Piotra. Prosimy was o modlitwę, aby następne Światowe Dni Młodzieży przyniosły obfite dary – powiedział abp José Domingo Ulloa Mendieta z Panamy.

Misterium Odwagi
Światła gasną, uczestnicy zwracają się w kierunku repliki krzyża z Giewontu, by pozwolić Jezusowi zabrać wszystko, co wprowadza podziały i mury.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Przed północą cisza na Polach Lednickich i modlitwa przed monstrancją przygotowującą do aktu wyboru Chrystusa. Przejście przez Bramę Rybę, kończące XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy