Archiwum | O nas |
Poradnik ostatniej szansy
Do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zostało już naprawdę niewiele czasu. Można powiedzieć, że jesteśmy na „ostatniej prostej” przed tak długo przez wszystkich wyczekiwanym spotkaniem na Polach Lednickich. Z dnia na dzień rośnie radość z perspektywy wspólnej modlitwy, rozważań... »
Nowy numer

Oprac. km

Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Pamiętajcie, że odbywają się nie podczas naszych polskich wakacji, ale w styczniu! Wtedy w Panamie jest właśnie lato, a u nas w wielu województwach ferie zimowe ;)

pressmaster/fotolia.com

Dokładna data spotkania: 22-27 stycznia 2019 r. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, Wydarzenia Centralne ŚDM będą poprzedzone Dniami w Diecezjach organizowanymi przez diecezje panamskie, a także wybrane diecezje Nikaragui i Kostaryki.

Termin: 17-21 stycznia 2019 r.

Polacy, według wstępnych deklaracji europejskich koordynatorów ŚDM, będą jednym z najliczniej reprezentowanych narodów europejskich podczas ŚDM Panama 2019. Do Ameryki Środkowej ma dotrzeć ok. 2-3 tys. polskich pielgrzymów. Z większości krajów europejskich do Panamy wybierze się kilkudziesięcio- lub kilkusetosobowa grupa młodych, reprezentujących lokalne wspólnoty Kościoła.

Jeśli wybierasz się na spotkanie z młodymi z całego świata, podejmij decyzję juz teraz.

Co możesz zrobić?

› poszukać w swojej okolicy miejsca, gdzie młodzi ludzie planują wyjazd na ŚDM 2019 i dołączyć do nich;

› jeśli w twojej okolicy nie ma takiej grupy – możesz sam, w uzgodnieniu z proboszczem, zainicjować takie spotkania;

› możesz modlić się za wszystkich organizatorów ŚDM 2019 w Panamie każdego 22. dnia miesiąca. Intencja na luty jest następująca: Za chorych, którzy swoje cierpienia ofiarowują w intencji młodzieży i ŚDM, by Pan Bóg hojnie im wynagrodził ich ofiarę. Poniżej przypominamy oficjalną modlitwę ŚDM Panama 2019.

Szczegółowych informacji szukaj na: www.kierunekpanama.pl .

***

Oficjalna modlitwa ŚDM PANAMA 2019

Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją.

Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego.

Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy.

Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy wezmą udział w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy się przygotowują, aby ich przyjąć.

Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38). Amen.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy