Archiwum | O nas |
Teatr, który daje nadzieję
O „Hiobie”, pracy z niepełnosprawnymi aktorami, o teatrze, który dotyka serca, i o świecie, który stoi na głowie, z Maciejem Sikorskim – reżyserem i założycielem Teatru Exit* w Krakowie – rozmawia Dominika Szymańska »
Nowy numer

Oprac. km

Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Pamiętajcie, że odbywają się nie podczas naszych polskich wakacji, ale w styczniu! Wtedy w Panamie jest właśnie lato, a u nas w wielu województwach ferie zimowe ;)

pressmaster/fotolia.com

Dokładna data spotkania: 22-27 stycznia 2019 r. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, Wydarzenia Centralne ŚDM będą poprzedzone Dniami w Diecezjach organizowanymi przez diecezje panamskie, a także wybrane diecezje Nikaragui i Kostaryki.

Termin: 17-21 stycznia 2019 r.

Polacy, według wstępnych deklaracji europejskich koordynatorów ŚDM, będą jednym z najliczniej reprezentowanych narodów europejskich podczas ŚDM Panama 2019. Do Ameryki Środkowej ma dotrzeć ok. 2-3 tys. polskich pielgrzymów. Z większości krajów europejskich do Panamy wybierze się kilkudziesięcio- lub kilkusetosobowa grupa młodych, reprezentujących lokalne wspólnoty Kościoła.

Jeśli wybierasz się na spotkanie z młodymi z całego świata, podejmij decyzję juz teraz.

Co możesz zrobić?

› poszukać w swojej okolicy miejsca, gdzie młodzi ludzie planują wyjazd na ŚDM 2019 i dołączyć do nich;

› jeśli w twojej okolicy nie ma takiej grupy – możesz sam, w uzgodnieniu z proboszczem, zainicjować takie spotkania;

› możesz modlić się za wszystkich organizatorów ŚDM 2019 w Panamie każdego 22. dnia miesiąca. Intencja na luty jest następująca: Za chorych, którzy swoje cierpienia ofiarowują w intencji młodzieży i ŚDM, by Pan Bóg hojnie im wynagrodził ich ofiarę. Poniżej przypominamy oficjalną modlitwę ŚDM Panama 2019.

Szczegółowych informacji szukaj na: www.kierunekpanama.pl .

***

Oficjalna modlitwa ŚDM PANAMA 2019

Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją.

Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego.

Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy.

Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy wezmą udział w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy się przygotowują, aby ich przyjąć.

Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38). Amen.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Powołania Oblaci

Chrystus w mieście

Klinika Czystych Serc

Patronat

Nasze serwisy