Archiwum | O nas |
Spowiedź kłamcy
Rozśmieszyło mnie to. Naprawdę. Zawsze miałem szacunek dla optymistów – a tylko ktoś taki mógł wpaść na pomysł Międzynarodowego Dnia bez Kłamstwa. I wierzyć, że tacy nałogowcy, jak ja kiedyś, dadzą sobie wtedy wolne... »
Nowy numer

MC

Mission possible

Młodzież Trzeciego Tysiąclecia, zgromadzona przy Legionistach Chrystusa w Krakowie, przygotowuje się do 19. wyjazdu misyjnego na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziewczyny odwiedzą Polaków mieszkających na Litwie w miejscowości Ejszyszki (23 marca – 1 kwietnia), a chłopcy – Nowy Soloniec w Rumunii (24 marca – 1 kwietnia).

Będą pomagać w oprawie uroczystości religijnych, spotkają się z parafianami, odwiedzą starszych, samotnych i opuszczonych, przekażą pomoc charytatywną pozyskaną m.in. dzięki „Operacji Kilo”, a dla dzieci poprowadzą zabawy. Będzie też czas na odpoczynek i zwiedzanie okolic.

Młodzi w wieku 17-30 lat, chętni do udziału w misjach, powinni uczestniczyć w przynajmniej trzech spotkaniach formacyjnych w Krakowie, przy ul. Syrokomli 23/2. Najbliższe odbędzie się 27 lutego. Można zgłaszać się drogą mailową. Więcej informacji o projekcie: www.facebook.com/MisjeMTT/i pod adresem: mtt.misje@gmail.com .

Mieszkasz daleko od Krakowa? W ubiegłym roku jedna z dziewczyn łączyła się z uczestnikami za pomocą Skype’a! Dla chcącego – nic niemożliwego!

Duszpasterz młodzieży i organizator misji, o. Mariusz Kiełbasa L.C., informuje „Niedzielę”:

– Oczywiście, najlepiej, by młodzi, którzy z nami wyjadą, wiedzieli, o co chodzi w chrześcijaństwie. Ale znam też osoby, które, choć ochrzczone, nie miały mocnej wiary, a udział w misjach to zmienił. By uczestniczyć w wyjeździe, trzeba przyjść na spotkania przygotowawcze. Idea jest taka, żebyśmy się zżyli już tutaj i pojechali na misje jako zgrana paczka.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy