Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Anna Jurak

Z wygranym biletem

W lutym tego roku „Niedziela” ogłosiła konkurs wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży, w którym nagrodą główną był bilet do Panamy, ufundowany przez ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim Janusza Kotańskiego. Zwyciężczynią została Anna Jurak z Lublina. Jak mówi o sobie, jest osobą pozytywnie nastawioną do życia i innych ludzi. Poza pracą i pasjami, z których jedną jest malarstwo, jej życie wypełnia Droga Neokatechumenalna, z którą jest związana od 13 lat. Wraz ze swoją wspólnotą bierze udział w ewangelizacji na placach Lublina, w zbiórkach żywności, odwiedza potrzebujących w jednej z lubelskich parafii. Poruszona słowami papieża Franciszka laureatka naszego konkursu poczuła, że nie może dłużej siedzieć na swojej wygodnej kanapie, więc wstała i włożyła wyczynowe buty.
Jak przygotowuje się do wyjazdu, od którego dzieli ją już tylko miesiąc? Jakie nadzieje i myśli zabiera ze sobą na Światowe Spotkanie Młodzieży z papieżem Franciszkiem? Zapraszamy do lektury
Red.

Archiwum autorki

Kiedy w czerwcu dowiedziałam się o wygranej w konkursie wiedzy o ŚDM, myślałam, że mam bardzo dużo czasu na to, by przygotować się do wyjazdu do Panamy. Życie jednak na nas nie czeka i pędzi do przodu, a przede mną został tylko jeden miesiąc bardzo intensywnych przygotowań.

Decyzję o uczestnictwie w tym niesamowitym wydarzeniu podjęłam dawno temu, oglądając relację z wydarzeń w Krakowie w 2016. Jednak prawdziwe przygotowania rozpoczęły się dopiero w styczniu tego roku. Zaczęłam zbierać fundusze na pokrycie pierwszych wpłat za wyjazd, a że nie szło mi to najlepiej, to Pan Bóg zatroszczył się o mnie i natchnął do udziału w konkursie zainicjowanym w „Niedzieli” przez ambasadora Janusza Kotańskiego. Wygrana pokryła większość kosztów wyjazdu i po raz kolejny zobaczyłam, że nie jestem sama, kiedy stawiam czoło kolejnym wyzwaniom na swojej drodze.

Drugim aspektem przygotowań, rozpoczętych na początku tego roku było poprawienie kondycji fizycznej – wiedziałam, że trzytygodniowy wyjazd do tak odległego i odmiennego klimatycznie rejonu świata będzie wyzwaniem dla organizmu. Zaczęłam uprawiać sport, a kluczem do sukcesu okazała się jazda na rowerze, podczas której mogłam swobodnie przemyśleć parę spraw i modlić się! Różaniec na rowerze bardzo mi pomagał w przygotowaniach, szczególnie tych duchowych.

Ostatni miesiąc, który pozostał, to wyjątkowy czas ze względu na trwający Adwent. Ten czas oczekiwania mobilizuje mnie do postu i modlitwy, które pomagają w przygotowaniu serca na spotkanie z Papieżem, a tak naprawdę – z Bogiem.

Liczę, że te trzy tygodnie w Panamie będą okazją, by spotykać Jezusa w innych ludziach! Mam nadzieję, że spotkania, wspólna modlitwa otworzą moje serce i oczy na odkrycie powołania. Widzę, że codzienność, w której się zatapiam, obowiązki, praca, podejmowane przeze mnie działania i akcje czasem zasłaniają mi obraz tego, czego oczekuje ode mnie Bóg. Wierzę, że ten czas, spędzony z dala od wszystkich bieżących spraw i zmartwień, pozwoli mi skupić się na relacji z Jezusem i odkryć przez to wolę Bożą na moje życie.

A teraz skupiam się głównie na znalezieniu odpowiedniego plecaka, do którego wejdą wszystkie intencje modlitewne mojej rodziny i przyjaciół! : ) A to okazuje się być jednym z trudniejszych wyzwań na drodze moich przygotowań do Panamy!

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy