Archiwum | O nas |
„...by świat usłyszał” po raz siódmy
Wraz z początkiem lata w Ostródzie ma miejsce wydarzenie muzyczne, wyjątkowe w swoim rodzaju, przecież jest to wydarzenie z duszą. Podczas Koncertu Ewangelizacyjnego „...by świat usłyszał” dzieje się wiele i do posłuchania, i obejrzenia. Jednak najbardziej liczy się doświadczanie... »
Nowy numer

Katarzyna Woynarowska

Powiedzmy wszystkim o dobrych kapłanach

Łukasz Czechyra, młody wideobloger z Poznania, zamieścił na YouTube i w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) film pt. „Tylko powiedz wszystkim”, w którym apeluje, by brać w obronę dobrych księży

YouTube/Słucham Pana

Ufam, że Tomaszowi Sekielskiemu, autorowi filmu „Tylko nie mów nikomu”, nie chodziło o to, żebyśmy wszyscy stracili zaufanie do kapłanów i całego Kościoła. Ufam, że chciał pokazać tylko fragment Kościoła, który jest zgniły. A przecież większość księży jest dobra, przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Mam nadzieję, że wy też – mówi Łukasz Czechyra i dodaje: – #tylkopowiedzwszystkim jest o kapłanach, którzy są dobrzy, prawi i wierni Chrystusowi, wierni swojemu powołaniu; którzy zmieniają życie parafii i swoich parafian. Akcja ta ma pokazać, że jesteśmy z tymi kapłanami. Oznaczajcie tych dobrych, żyjących Ewangelią księży. Oni tego wsparcia dzisiaj bardzo potrzebują! A my przecież wiemy, że ich jest więcej... Dlatego – powiedzmy wszystkim o dobrych kapłanach!

Łukasz Czechyra jest katolickim wideoblogerem, twórcą kanału Słucham Pana, na którym publikuje swoje filmy, nagrania i grafiki. Wideoblogi to najczęściej autorskie komentarze do Pisma Świętego, bieżącej sytuacji społeczno-politycznej czy doświadczeń autora. Codziennie na Facebooku i profilu na YouTube Słucham Pana publikowane są udźwiękowione nagrania Ewangelii, zwane #goodnews. Twórca stara się rozmawiać o Bogu w sposób współczesny, jak najbliżsi odbiorcy. Twierdzi, że dokąd nie nauczymy się rozmawiać o wierze, o swoim doświadczeniu Boga, o Kościele bez niepotrzebnego patosu i wyuczonych zwrotów słownikowych – nie tylko nie będziemy zrozumiani, ale nie będziemy też wiarygodni.

Żeby przyłączyć się do akcji, trzeba na Facebooku, kanale YouTube bądź na profilu Słucham Pana na Instagramie znaleźć film mówiący o akcji, udostępnić go w dowolnym serwisie społecznościowym z hashtagiem #tylkopowiedzwszystkim oraz wymienić (oznaczyć) dobrych, wiernych Ewangelii kapłanów. Dodatkowo można opisać ich historię lub opowiedzieć, w jaki sposób wpłynęli na nasze życie. Dzięki temu nie tylko pokażemy, jak wielu jest dobrych kapłanów, ale i wyrazimy im swoją wdzięczność, pisząc, jak wiele dla nas znaczą. Będziemy dla nich wsparciem w tym trudnym dla nich czasie.

Tylko powiedz wszystkim o dobrych kapłanach!

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy