Archiwum | O nas |
Zacząć z rozmachem
34. edycja Vincentiany – jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przeglądów piosenek religijnych w Polsce – rusza 1 lipca. Zgłoszenia już trwają »
Nowy numer

Ks. Zbigniew Kucharski, Asystent Generalny KSM

25 lat z bł. Karoliną

Piękny jest Bóg i On sam przemawia przez piękno, które przyciąga. Cudowny Kwiat w rajskim ogrodzie został mocą stwórczą zasadzony i zwie się bł. Karolina.

„Z przeszłości w przyszłość”, Bogusław Świtała, Ząbki 2010

Piękny jest Bóg i On sam przemawia przez piękno, które przyciąga. Cudowny Kwiat w rajskim ogrodzie został mocą stwórczą zasadzony i zwie się bł. Karolina. Droga do Boga jest często wędrowaniem przez odkrywanie piękna prowadzącego do Niego. Bł. Karolina jest dla nas darem, przez który Bóg do nas przemawia. Powiedzenie Jana Pawła II o tym, że trzeba się napatrzeć, mówi nam, iż trzeba się zatrzymać. Właśnie Karolina jest cudną osobą, u której – aby zrozumieć działanie Boga, właśnie trzeba się napatrzeć i zatrzymać.
Fakt 25 lat upływających od beatyfikacji jest dla nas okazją do tego, by się przypatrzeć Karolinie i nad nią zatrzymać. Doświadczenie jej specyficznej obecności w sanktuarium w Zabawie oraz miejsc jej życia, pracy, apostolskiej działalności, niesie ze sobą możliwość głębokich przeżyć.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnym, uroczystym świętowaniu rocznicy beatyfikacji Karoliny Kózkówny przez bł. Jana Pawła II.
Nasza obecność będzie dziękczynieniem Panu Bogu za Karolinę, którą wewnętrznie przeżywane dobro ponaglało ją do heroicznej wierności Bogu i gorliwości apostolskiej. Tym samym bł. Karolina jest dla nas darem niebios i prawdziwym aniołem, wzorem godnym naśladowania w dzisiejszych czasach. Cieszymy się, że bł. Karolina – będąc w niebie, jest obecna wśród nas i wyprasza Boże błogosławieństwo oraz wiele łask. Z nadzieją więc modlimy się o jej kanonizację.

25. ROCZNICA WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W TARNOWIE I BEATYFIKACJI KAROLINY KÓZKÓWNY
8-10 CZERWCA 2012 R., ZABAWA • WAŁ RUDA

piątek, 8 czerwca
ZABAWA
18.00 Zawiązanie wspólnoty.
Mecz otwarcia Euro 2012: Polska-Grecja (wspólne kibicowanie); 21.00 Apel Jasnogórski 21.15 Recital Marii Bober o bł. Karolinie; 22.30 Czuwanie; 24.00 Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego. Poetyckie zamyślenie szlakiem męczeństwa – montaż słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu „Pod Gruszą”; Adoracja Najświętszego Sakramentu – nocne indywidualne czuwanie do godz. 7.00

sobota, 9 czerwca
ZABAWA
Karolina uczy 7
.00 Godzinki o świętym życiu i śmierci bł. Karoliny; 7.30 Śniadanie
WAŁ-RUDA
9.00 Katecheza pod Gruszą; 9.30 Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny
ZABAWA
12.00 Eucharystia pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka; 13.30 Prezentacja Szwadronu Jazdy Konnej im. V Pułku Jazdy Konnej; 13.45 Poczęstunek i tańce lednickie; 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego Karolina inspiruje
15.15 Katecheza Jana Pawła II o bł. Karolinie; 15.30 Prezentacja dzieł związanych z bł. Karoliną; 16.30 Świadectwa uczestników na spotkanie w Zabawie; 18.00 Czas na posiłek
Z Karoliną wielbimy Boga
18.30 Uwielbienie Boga za dar beatyfikacji Karoliny Kózkówny; 20.00 – Strefa chwały – koncert „New Life’m”; Apel jasnogórski; 22.00 Nocne spotkanie przy ognisku
TARNÓW
kościół pw. bł. Karoliny Kózkówny

piątek, 8 czerwca
20.00 Droga Krzyżowa na Osiedle Zielone połączona poświęceniem nowego krzyża

sobota, 9 czerwca
20.00 Recital Marii Bober; Apel Jasnogórski z bł. Janem Pawłem II

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy