Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Przyjedź, posłuchaj i zaśpiewaj!

Ideą Festiwalu jest pomoc młodym twórcom w zaistnieniu na scenie muzycznej. 15 września br. od godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku swoje umiejętności będzie prezentowało siedem zespołów, wyłonionych w ramach kwalifikacji.

MOK W ŚWIDNIKU

Ideą Festiwalu jest pomoc młodym twórcom w zaistnieniu na scenie muzycznej. 15 września br. od godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku swoje umiejętności będzie prezentowało siedem zespołów, wyłonionych w ramach kwalifikacji. Jury wybierze trzy najlepsze grupy, na które czekają nagrody pieniężne.
Przyznana zostanie również nagroda publiczności, dająca możliwość występu na przyszłorocznym Festiwalu. Rok temu nagrodę tę zdobyła grupa „PANdamusic”, dzięki czemu zespół ten będzie supportem dla gwiazdy imprezy – „Maleo Reggae Rockers”. Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp na Festiwal jest wolny, zaś „biletem” na koncert MMR będą słodycze i przybory szkolne, które zostaną przekazane ubogim dzieciom przez Komitet Pomocy SOS „Solidarność” w Świdniku.
Imprezą towarzyszącą tegorocznemu Festiwalowi są warsztaty muzyki gospel. Podczas warsztatów zostanie utworzony duży chór, który zaśpiewa na koncercie finałowym. Będzie to niezwykłe święto muzyki gospel w Świdniku.
Zajęcia warsztatowe oraz koncert finałowy poprowadzą Grzegorz Głuch („Gospel Rain”, TGD, aranżer i chórmistrz telewizyjnej „Bitwy na głosy”), Sylwia Piotrowska oraz Jakub Piotrowski („Gospel Rain”, Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J’Sound), a także inni wokaliści i muzycy „Gospel Rain”. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się kilkunastu specjalnie przygotowanych piosenek w pełnej, wielogłosowej aranżacji wokalnej. Utwory zostaną wspólnie wykonane podczas finałowego koncertu.
Warsztaty będą trwały trzy dni i rozpoczną się wieczorem 14 września. Miejscem warsztatów będzie kościół pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września na stronie: www.gospelrain.pl/warsztaty2012.
Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł.

Oprac. Wojciech Biś

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy