Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Aleksandra Nitkiewicz

Życie jak sen

Jaki wpływ na nasze życie mają wspomnienia? Czy pamięć o przeszłości może stanąć na drodze do szczęścia? Jak przebaczyć krzywdę doznaną od najbliższej osoby? Czy można odzyskać utraconą niewinność i zacząć żyć naprawdę?

Książka w prezencie
Spośród osób, które skomentują artykuły na stronie NM, wyłonimy zwycięzców i nagrodzimy ich książką „W odcieniach błękitu”. Pocztą elektroniczną prześlijcie informację o pseudonimie, którym podpisaliście komentarz, wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem, na który możemy przesłać książkę.
Nasz adres: mlodzi@niedziela.pl
Czekamy na wasz głos:-)

Każdy z nas częściej lub rzadziej miewa sny. Raz są bardziej rzeczywiste, innym razem nie wychodzą poza sferę marzeń lub wręcz urojeń. Czasami są tak piękne, że aż żal się przebudzić, niekiedy zaś wywołują niechęć lub nawet przerażenie. Bez względu na to, czy śnimy pięknie czy strasznie, przebudzenie jest koniecznością. A co, jeśli rzeczywistość, piękna jak najwspanialszy sen, staje się koszmarem?

On i ona

Brad Cutler ma dwadzieścia osiem lat i odnosi wyjątkowe sukcesy w nowojorskiej agencji reklamowej. Wkrótce ma poślubić swoją wybrankę – piękną, dobrą, mądrą i bogatą. Jego przyszłość rysuje się jak bajkowy sen. I właśnie teraz zaczynają prześladować go wspomnienia o sympatii z czasów ogólniaka… Emma London jest wspaniałą nauczycielką, cieszącą się ogromną sympatią uczniów. Przystojny trener jest nią wyraźnie zauroczony. Jest piękna, młoda, ambitna i zdawałoby się zadowolona z życia. A jednak nie może zapomnieć o przeszłości…

Siła wspomnień

Tym, co ich łączy, jest wspomnienie licealnej miłości, która była ich udziałem w przeszłości.
Piękno tego wspomnienia przysłania tylko jedna chmura, ale to ona spowodowała konieczność rozłąki i to ona przeszkadza im w dojrzałych decyzjach. Co takiego stanęło na drodze ich młodzieńczemu związkowi? Co takiego nie pozwala im przyjąć i ofiarować miłości w dorosłości? Czemu wspomnienia, które mogłyby być piękne, są dla nich udręką? Czy uda im się rozliczyć z przeszłością i odnaleźć przebaczenie, którego oboje tak potrzebują?

Klucz do szczęścia

Każdy z nas potrzebuje znaleźć klucz do swojego szczęścia. Czy mamy lat -naście, -ści czy -dziesiąt, pragniemy miłości i akceptacji, a także tej najbliższej osoby, która pocieszy, wysłucha, będzie towarzyszyć, nie zawiedzie. Jeśli chcesz odnaleźć klucz do własnego szczęścia, jeśli chcesz przekonać się o wartości uzdrowienia wspomnień, jeśli chcesz zobaczyć, jak z Bożą pomocą można wyjść cało z największych zawirowań młodości – przeczytaj: „W odcieniach błękitu” Karen Kingsbury.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

 • patti |

  Dziękuję autorce tego artykułu. Bardzo poruszyła mnie jego treść, jak lawina ruszyły wspomnienia.
  Przyśnił mi się taki sen: Spotykam wszystkich ludzi, których miałam okazję spotkać w ciągu całego życia. Ogromna radość rozpiera mi serce. Gdy się obudziłam tak bardzo chciałam ich spotkać, tak silnie zatęskniłam. Pomyślałam jednak, że bardziej zależy mi na spotkaniu z nimi w Domu Ojca i ta myśl dodała mi sił do walki na jawie.
  Gdy pojawił się portal „NASZA KLASA” odnalazłam wiele dawnych znajomości, w tym także swą pierwszą miłość- Marka. Spotykałam go „niby przypadkiem” w decydujących momentach swego życia:gdy pakowałam walizki i wyjechałam z rodzimego miasta po pierwszych zerwanych zaręczynach, gdy podejmowałam kolejną próbę realizacji teatralnych pasji. Nasze drogi krzyżowały się, młodzieńcze zauroczenie trwało, a jednak było albo „5 minut za wcześnie” albo „pól godzinyza późno”, w każdym razie nie w porę. Nie związałam się z nikim na stałe. Podobnie on. Wybieraliśmy nieodpowiednie osoby?
  W połowie stycznia tego roku przeżyłam „kolejne zawirowanie”. Brakowało mi już sił, by kolejny raz tłumaczyć się przed narzeczonym z niepopełnionych win. Nie dawałam mu żadnych podstaw, skutecznie jednak zatruwał mi życie swą chorobliwą zazdrością. Już nie tylko nie mogłam rozmawiać z kimś w autobusie, skorzystać z „podwózki” kolegi do domu, ale i spotykać się z koleżankami, a nawet w ogóle gdziekolwiek wyjechać. Koszmar trwał 9 miesięcy. Przypomniałam sobie, że Marek przeżył podobne doświadczenie. Zadzwoniłam do niego. Okazało się, że jest po rozwodzie. Walczy o prawa do córki. Wymizerowany, a jednak czułam to samo uczucie, gdy miałam 15 lat. Nie byłabym sobą, gdybym nie spytała go o Boga, o wiarę, jak za każdym poprzednim razem, z tą samą niegasnącą nadzieją. Bez zmian deklaracje, nie poparte życiowymi wyborami. Pomógł mi na kolejnym życiowym zakręcie. Poleciłam go Najlepszej Mamie, Królowej Pokoju w Medugorje, Tej która wyprasza nieustannie łaski wszystkim synom, wszystkim swym dzieciom, która wie, czego nam potrzeba.

  1970-01-01 01:00

 • KasiaJ. | 95.49.214.*

  Domyślam się, że jest to kolejna wspaniała książka napisana przez Karen Kingsbury. Ta autorka potrafi przemówić do czytelnika i pokazuje, że takie wartości jak czystość, wiara i Bóg są ponadczasowe. Odwołuje się do wydarzeń, które dotykają nas w codziennym życiu. Mnie wzruszyła książka pt.: "Tańcz ze mną"- polecam z całego serca;)

  2012-09-30 15:12

 • marysia g. | 164.126.68.*

  Pozytywnie przemawia do mnie wiara w uzdrowienie. Dziesięć lat po rekolekcjach w Magdalence dojrzałam, żeby opowiedzieć wobec kapłana o krzywdzie i z nadzieją zdrowieć. Książka cenna - myślę, że z powodu formy przekazu nie poradnik , a powieść. Czytałam pamiętniki p. Wandy Półtawskiej z obozu odnajdując w jej walce z cierpieniem drogę nadziei na przyszłość.

  2012-09-28 21:45

 • Piopas | 83.29.211.*

  Wszyscy przezywamy rozterki z przeszłości i zastanawiamy się nad tym co nam umkneło bezpowrotnie. Pamięci nie można 'zresetowac" wybiórczo i żyć tylko tym co w nas dobre. Gdyby nie było grzechu przebaczenie i miłosierdzie było by zbędne. Jednak dzieki temu że nie jesteśmy idealni możemy odróżnić dobro od zła. Mimo iż z biegiem lat żal nad utraconym dobrem nasila się to należy 'przekuć" go w dobro dnia dzisiejszego.Doskonałośc nie jest tym co posiedlismy ale tym do czego dążymy. szczęsciem jest mieć nadzieję na jutro i pamięć wczorajszego dnia.

  2012-09-28 14:25

 • Agnestia | 62.152.147.*

  Każdy z nas posiada dwa rodzaje wspomnień: pozytywne, które czynią nas radosnymi i dodają nam energii, witalności oraz te negatywne, które burzą nasz spokój i ład wewnętrzny. Problem zaczyna się, gdy drugi typ dominuje nad pierwszym, powodując wewnętrzne rozdarcie, co następnie manifestuje się na zewnątrz w naszym zachowaniu. Jeśli chcemy wiedzieć, co możemy z tym zrobić zadajmy sobie pytanie: czy wspomnienia pomagają mi wewnętrznie się umocnić? Czy są dla mnie konstruktywne i pomagają mi stać się lepszym człowiekiem? Jeśli już znamy odpowiedz jedyną drogą, którą powinniśmy pójść to droga wiodąca do wewnętrznego przebaczenia (nie zapomnienia) – to jedyna szansa, jaką możemy sobie ofiarować, ale uwaga jedynie z Bożą pomocą! Pamiętajmy, że nawet z bardzo dużego zła, Bóg wydobywa ogrom dobra! Daj sobie szansę, bo warto!

  2012-09-25 22:04

 • Mizin | 79.185.38.*

  Przeszłość jest w każdym z nas zarówna ta miła jak i ta okrutna która nie daje nam spać, ale pamiętajmy by zawsze twardo stąpać po ziemi z oczami skierowanymi ku górze nie zważając na to co było :)

  2012-09-23 19:39

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy