Archiwum | O nas |
Stypendyści na wakacjach
Wakacyjne obozy integracyjno-formacyjne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to nieodłączny element programu stypendialnego prowadzonego przez tę organizację. Młodzi, ambitni ludzie pochodzący z małych miast i miejscowości w tym roku odwiedzają Legnicę i Toruń »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Rio jaśnieje tęczą

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

„Chrystus was potrzebuje, aby do każdego zakątka ziemi dotarła Ewangelia zbawienia”. Tymi słowami zwracał się bł. Jan Paweł II do młodzieży świata, zgromadzonej na Jasnej Górze w 1991 r. podczas VI Światowych Dni Młodzieży. Chrystus ciebie potrzebuje. To niezwykłe zaproszenie. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś bardzo ważny dla Chrystusa, który jest z tobą, który jest twoim przyjacielem, który bardzo cię kocha – do tego stopnia, że oddał za ciebie swoje życie?
Jednocześnie Chrystus powiedział: „królestwo Boże pośród was jest” (Łk 17, 21), czyli jest ono w tobie, we mnie, rozwija się i owocuje, sprawia, że większy staje się w nas Chrystus, ale i my rozwijamy się na miarę wzrostu Jezusa Chrystusa. Jakież to piękne i wzniosłe zadanie, które stawia Chrystus, zwłaszcza przed ludźmi młodymi. Nie ma tu żadnego ryzyka, tu jest zwycięstwo, radość, spełniona nadzieja i wielkość człowieka. Nie możesz zejść z tej wielkości.
Światowe Dni Młodzieży są okazją do przypomnienia wielkiego zaproszenia do budowania się Chrystusem, do wysiłku duchowego, pracy nad sobą.
„Bądźcie wymagający wobec otaczającego was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych – podkreślał bł. Jan Paweł II. Argumentował: – Jesteście synami Bożymi: bądźcie z tego dumni”. Nic dodać, nic ująć.
Dlatego cieszmy się ze światowych spotkań młodzieży, dziś przede wszystkim z tego w dalekiej Brazylii, w Rio, ale także z tych, które mają miejsce co roku w poszczególnych krajach świata. To wielka kolorowa tęcza, łącząca młodzież świata z Chrystusem, który każdego z was kocha miłością miłosierną.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy