Archiwum | O nas |
Przyjaciele Jezusa
Ewangelizacyjna inicjatywa Przyjaciele Jezusa odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia br. pod hasłem „Jesteście moimi przyjaciółmi”. »
Nowy numer

Ks. Ireneusz Skubiś

Z troski o przyszłość

Ks. Ireneusz Skubiś
Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Ojciec Święty Franciszek przybył 22 lipca do Rio de Janeiro na 28. Światowe Dni Młodzieży. Rio w tym czasie zajaśniało młodością. Papież Franciszek postawił przed wami, młodzi, znaczące pytanie, co zrobicie ze swoim życiem. Bo każdy z nas, niezależnie od tego, ile ma lat, ma jedno jedyne ziemskie życie i z tym życiem staniemy kiedyś przed Bogiem. Dzisiaj Rio przyjmuje Ojca Świętego i młodzież świata, przyjmuje również myśli, które przekazuje Papież. A Papież mówi do młodych, lecz i do tych już dojrzałych, którzy tworzą warunki dla młodych. Mówi o tym, że młody człowiek musi mieć możliwość rozwoju, kształcenia się, życia, a więc podstawą jest rodzina, szkoła i praca.
Trzeba tu powiedzieć, że są instytucje, które pomagają ludziom w rozwoju. Możemy się pochwalić piękną współpracą ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi, które wspaniale rozwinęły swoją działalność i pomagają w różnych dobrych dziełach. Dzięki SKOK-om do dalekiej Brazylii poleciała m.in. ekipa telewizji internetowej „Niedzieli”, która daje nam możliwość bezpośredniego oglądania własnych transmisji z Rio. Jesteśmy więc wdzięczni i pełni uznania dla SKOK-ów, że mają świadomość wagi przekazywania dobrych informacji ze spotkania milionowej rzeszy młodzieży świata z Ojcem Świętym, czego jest bardzo mało w telewizji publicznej. SKOK-i naprawdę czynią wiele dobrego pod kierunkiem swoich znakomitych przewodników, m.in. w tej chwili już przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) Grzegorza Biereckiego.
Trzeba tu zauważyć, że ta dobroczynność SKOK-ów jest skierowana globalnie w stronę ludzkości. Cokolwiek bowiem dobrego ktoś czyni dzisiaj dla młodzieży świata, czyni właśnie dla ludzkości. Niezwykła jest zatem harmonia takich czynów z tym, co mówił na wstępie swej wizyty w Brazylii papież Franciszek, pytając: Co zrobicie ze swoim życiem?
Cieszymy się, że dzięki mediom elektronicznym mogliśmy uczestniczyć w tych wielkich dniach. Niech Dobry Bóg, który jest Świętą Opatrznością, obdarza wszystkich, przyczyniających się do takich wspaniałych dialogów – począwszy od Ojca Świętego Franciszka, poprzez duszpasterzy, opiekunów i wszystkich dobrych ludzi – swoją przemożną opieką. Opieką Dobrego Ojca.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy