Archiwum | O nas |
Droga przed ołtarz
Katechezy przedmałżeńskie, kilka wizyt w poradni rodzinnej... Po co te formalności? Czy nie można po prostu wziąć ślub, nie martwiąc się o te wszystkie spotkania, dokumenty i zaświadczenia? »
Nowy numer

Małgorzata Cichoń

Kochaj i twórz!

Może to właśnie Ty zostaniesz autorem logo lub hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016? Może Twoje dzieło zapamiętają na długo uczestnicy tego spotkania? 15 stycznia ogłoszono konkurs dla wszystkich twórczych ludzi, którzy o tym marzą!
W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Polski, który skończył 18 lat. Prace (maksymalnie dwie od jednego uczestnika) można przygotować indywidualnie lub zespołowo. Organizatorzy liczą zwłaszcza na zaangażowanie młodych osób. Równocześnie podpowiadają, że zarówno hymn, jak i logo powinny nawiązywać do hasła spotkania „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Logo ma oddawać rangę oraz ideę ŚDM, akcentować wymiar religijny wydarzenia oraz symbolikę związaną z miastem Kraków, jego dziedzictwem kulturowym i duchowym. Jednocześnie ma wskazywać na uniwersalną i międzyreligijną wartość przesłania o Bożym Miłosierdziu. Wyzwanie jest więc niemałe! Może więc na logo pojawi się Jezus Miłosierny, Jan Paweł II, zarys Polski lub Krakowa, wyciągnięta w geście pomocy dłoń? Jaka kolorystyka będzie dominować? Pomysły właśnie się rodzą!
Jeszcze więcej twórczości może przejawić się w hymnie – powinien mieć wartość estetyczną, trafiać do serca, wbić się w pamięć i funkcjonować długo po zakończeniu ŚDM, tak jak np. śpiewany w Częstochowie „Abba Ojcze” czy rzymski „Emmanuel”. Powinien zawierać w swej treści i brzmieniu coś uniwersalnego, co trafi zarówno do mieszkańca Europy, jak i Afryki, Ameryki czy Azji. Ma zawierać przesłanie Światowych Dni Młodzieży wynikające z teologii Bożego Miłosierdzia, a hasło „Błogosławieni miłosierni” musi być motywem przewodnim jego tekstu.
Projekt logo należy przesłać do 31 marca, a hymnu – do końca maja, na adres Komitetu Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016; ul. Kanonicza 18, 31-002 Kraków). Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej www.krakow2016.com. Dodatkowe informacje uzyskasz w siedzibie Komitetu lub pod adresem: sekretariat@krakow2016.com.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy