Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

„Miłości pragnę” – Wielki Post ze Stróżami Wielkanocnego Poranka

Krakowska wspólnota „Chrystus w Starym Mieście” w dniach 16-30 marca br. będzie gościć młodzież z włoskiej wspólnoty „Sentinelle del Mattino di Pasqua” (Stróże Wielkanocnego Poranka). Ich misja odbywa się za aprobatą bp. Grzegorza Rysia oraz ks. dr. Krzysztofa Wilka, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Centralne wydarzenia misji zatytułowanej „Miłości pragnę” to adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Mariackim oraz ewangelizacja na Rynku Głównym w Krakowie 27 marca, przygotowana przez wspólnotę „Chrystus w Starym Mieście” w ramach comiesięcznych spotkań. Wydarzenie poprzedzą warsztaty ewangelizacyjne prowadzone przez młodzież z Włoch w dniach 25-27 marca w parafii Mariackiej.
W ciągu dwóch tygodni „Stróże”, wraz ze swoim duszpasterzem ks. Gianni Castorani, odwiedzą 10 krakowskich szkół średnich, dzieląc się świadectwem wiary. 19-20 marca Wspólnota spotka się z młodzieżą akademicką w krakowskiej parafii NMP z Lourdes. Ponadto poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w parafii św. Floriana oraz w kościele Mariackim. „Stróże” odwiedzą również dom pomocy społecznej, areszt śledczy oraz więzienie.
Szczegółowy program wydarzenia ukaże się wkrótce na stronie http://chrystuswmiescie.pl/.
(Red.)

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy